Euro ve dolar kurları için yaptığı tahminlerle piyasaya yön veren Selçuk Geçer yeni tahminleriyle bomba etkisi yarattı. Biraz önce açıkladı! Dolar için öyle bir fiyat verdi ki kimse inanamadı, Temmuz ayı...

Selçuk Geçer piyasayı alt üst etti! Biraz önce açıkladı! Dolar için öyle bir fiyat verdi ki kimse inanamadı, Temmuz ayı... Sosyal medyayı sıklıkla kullanarak ekonomi yorumlarını takipçileriyle paylaşan Selçuk Geçer, yılsonu tahminlerinde çarpıcı açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Daha önce yaptığı ekonomi yorumlarıyla yüksek kur tahminleriyle dikkat çeken Geçer hakkında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu(BDDK) tarafından soruşturma açılmıştı.

Geçer, Temmuz ayında doların 17 bandına çekileceğini ve sonrasında da enflasyonun bu seyirde devam etmesi halinde yılsonu dolar kurunun 29 TL bandına çekileceğini ifade etti. Amerika'da sorunların çözülmesi kaynaklı doların güç kazanacağının altını çizen Geçer, bu sürecin ülkemizi zora sokacağını söyledi.

Türkiye Ekonomisi Geçmişte de Örneklerini Gördü.

Türkiye ekonomisinin geçmiş yıllarından örnekler vererek 1994 yılını hatırlana Geçer, doların ilerleyen yıllarda 100 TL'ye kadar ilerleyeceğine değindi. Bunun yanında temel gıda fiyatlarındaki uçukluk rakamların devam edeceğini, ilerleyen dönemlerde ilaç, medikal malzeme bulma noktasında da tüketicinin zorlanacağını ifade etti. Euro ve dolar kıyaslandığında; TL'nin dolar karşısında daha çok değer kaybedeceğini ifade eden Geçer, Euronun da TL karşısında değer kazanacağına dair analizlerde bulundu.

Ev Yerine Çadır Bakılsın...

Geçer, kira zam oranlarının ve ev fiyatlarının arttığını, artık ev almanın imkansız olduğu bu süreçte kirada oturmanın da tüketiciyi oldukça yıpratacağını paylaştı. Dolarda şişme yaşandığı düşüncesinin yanlış olduğunu ifade eden Geçer, şu anda hali hazırda en ucuz şeyin dolar olduğunu, doların maliyetinin çok daha altında olduğunu söyledi. Şu an Türkiye'de fiyatlarda yaşanan artışı ise kurun baskılanması sonucu olarak ortaya çıktığını ve fiyatların zamanla daha da artacağını dile getirdi.

Mazot ve dövizin ilerleyen dönemlerde aynı seviyelerde seyredeceği hakkında analizler ortaya koydu. Dolara yapılan müdahalelerin de kısa sürekli durağanlaşmaya neden olduğu ancak sonrasında daha kuvvetli sıçramalar meydana geldiğini söyledi.

Geçer, Amerikan Merkez Bankası (FED) 'in faiz artırma kararlarının devamlılık arz edeceğini belirterek ekonomimizi zor günlerin beklediğinin altını çizdi. Alım gücünde yaşanan bu düşüşün ilerleyen dönemlerde tüketicileri daha da zorlayacağını ve ekonomik olarak herkesi zor günlerin beklediğini ifade etti.

PTT Duyurdu! PTT İhtiyaç Kredisi Olarak 40.000 TL Ödemeye Başladı PTT Duyurdu! PTT İhtiyaç Kredisi Olarak 40.000 TL Ödemeye Başladı

KAYNAK: ilan365.net