Batı Karadeniz'de başlayan sel felaketi Kastamonu, Bartın ve Sinop gibi yerleşim yerlerinde hayatı durdurdu. Şiddetli yağışlar 5 dakikada şehirleri yok etti. Selde son durum ne? Selde kaç kişi öldü?

Ülkemizin yeşillerle dolu olan bölgesi Karadeniz'de tüm ülkeyi üzecek bir felaket yaşandı. Türkiye'nin Batı Karadeniz bölgesinde ani gelen yağışlar sebebiyle pek çok il ve ilçe sular altında kalarak yok oldu. Ağustos ayının ortasında başlayan yağışların bu derece tahribat vereceği, şiddetli olacağı tahmin edilmiyordu. Yıllar önce ev yapılmasın, beton dökülmesin, yerleşime açılmasın diyen yerler maalesef sular altında kaldı. Kastamonu, Sinop ve Bartın'da ağırlıklı olan sel felaketinden son dakika haberler gelmeye devam ediyor. Sel felaketinde yaşanan kayıplar ise ülkemizi asıl yasa boğan konu. Sel felaketinde nereler yok oldu, nerelerde sel oldu araştırılıyor. Öte yandan selde kaç kişi öldü? Kaç kayıp var merak ediliyor. Selde son durum!

Yatırımcılar İçin Kazançlı Yolculuk: Bankalar Arasında Faiz ve Kâr Payı Rekabeti Yatırımcılar İçin Kazançlı Yolculuk: Bankalar Arasında Faiz ve Kâr Payı Rekabeti

kako-Do2FaJlczfmMpGEI

Sel Olan Yerler Neresi?

Ülkemizin Batı Karadeniz bölgesinde başlayan şiddetli yağışlar, dere yataklarının taşmasıyla birlikte sel felaketine sebep oldu. Sel felaketi ile karşı karşıya kalan il ve ilçelerde ise afet bölgesi ilan edildi. Kastamonu'da 7 ilçe sular altında kalarak adeta yok oldu. Kastamonu'da aniden başlayan yoğun yağışlar sonrasında yollar sularla doldu. Evler yıkıldı, köprüler söküldü, arabalar sel sularında sürüklendi. Arama kurtarma ekipleri bölgede yoğun ve titiz bir çalışma sürdürüyor. Selde ölü sayısı her geçen gün artıyor. Sel felaketinde ölü sayısı artsa da bölgeden güzel haberler de gelmeye devam ediyor. Günlerdir enkaz altında kalan birçok kişi sağ olarak kurtuldu. Sel olan yerler neresi araştırılıyor. Türkiye'nin Batı Karadeniz bölümünde yaşanan yoğun yağışlar, Batı Karadeniz'i olumsuz etkiledi. sel; Kastamonu, Sinop, Samsun, Karabük ve Bartın'ı etkiledi.

kako-Do2FaJlczfmMpGEI

Selde Son Durum Ne?

Şiddetli yağışlardan dolayı yaşanan sel felaketinde yavaş yavaş acılar meydana çıkıyor. Selde ölü sayısı, yaralı sayısı maalesef artmaya devam ediyor. Selde son durum ne merak ediliyor. Batı Karadeniz'de yağışlar şu anda devam etmiyor. Son bulan yağışlar, ardında bıraktığı hasarı yavaş yavaş gözler önüne sermeye başladı. Sel suları çekilmeye başladıkça selin verdiği hasar, yıktığı binalar, yok ettiği yapılar ve daha pek çok şey gözler önüne serildi.

kako-MFplEzH4WfNCEEdp

Selde Kaç Kişi Öldü?

Sel felaketinde ölü ve yaralı sayısı, kayıplar belli olmaya başladı. Batı Karadeniz'de ölü sayısı 40'a ulaştı. Kastamonu'da yaşanan sel felaketinde ölü sayısı 34'e ulaştı. Kastamonu'da 34 kişi hayatını kaybetti. Bartın'da yaşanan sel felaketinde ise 6 kişi öldü. Bartın'da 6 kişinin hayatını kaybetmesiyle birlikte sayı toplamda 40'a ulaştı. Selde kaybolan kişi sayısı ise net olarak bilinmemekle birlikte 100'ü geçik vatandaşın kayıp olduğu söyleniyor. Birçok vatandaş sevdiklerine, arkadaşlarına ve ailesine ulaşmak için büyük bir mücadele veriyor. Kayıp sayısı net olarak bilinmese de tahmin edilenden daha fazla olduğu düşünülüyor. Kastamonu'da yaşayan vatandaşların, Bartın'da yaşayan vatandaşların sel ve sevdikleri ile ilgili yaptığı açıklamalar ise yürekleri dağlıyor.