Selman İran'ı mutlu etti!

Tahran’dan, Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın İran’la iyi ilişkiler kurulması arzusunun memnuniyetle karşılandığı yönünde açıklama geldi.

Dünya 30.04.2021 - 05:12 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İran Dışişleri Bakanlığının sözcüsü Said Hatibzade, Suudi Arabistan Krallığının varisi Muhammed bin Selman'ın Tahran-Riyad ilişkileri hakkında ve bölgeyle ilgili son açıklamalarında ortaya koyduğu yaklaşımı memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın açıklamalarıyla ilgili konuşan sözcü Said Hatibzade, diyalog temelli bir yaklaşım ile yapıcı görüşler sayesinde, İslam dünyasındaki ve bölgedeki iki önemli ülke olan İran ve Suudi Arabistan, farklılıkların üstesinden gelmek suretiyle barış, bölgesel kalkınma ve istikrarı yakalamak, yeni bir iş birliği ve etkileşim içinde olmak için bu açıklamaların yeni bir sayfa olarak görülebileceğini ifade etti.

Said Hatipzade, Tahran yönetiminin Basra Körfezi’nde iş birliği ve diyalog için tavsiyeler ve bazı adil planlar sunduğu hatırlatmasında bulunarak, ülkesinin her zaman bölgesel iş birliği konularında öncü ülke olduğunu ve Suudi Arabistan yönetiminin tutumundaki değişikliğinin memnuniyetle karşılandığını sözlerine ekledi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@