Hava durumuna ilişkin güncel veriler yayımlandı. Meteoroloji kaynaklarına göre 81 ilde kuvvetli fırtına meydana gelecek. Vatandaşlar uyarıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu hakkında ne söylüyor?

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa ve diğer şehirler uyarıldı. Kuvvetli sağanak yağış ve fırtına için geri sayım başladı. Havalar iyice bozacak. Hava durumu raporu yayımlandı. Ekim ayında yağmuru fırtınası eksik olmayacak. Türkiye'de hava durumu değişiklik gösteriyor. Genel olarak ülkenin birçok bölgesinde parçalı bulutlanma ve sağanak yağışlar öne çıkıyor. Özellikle Marmara'nın doğusu, Akdeniz ve Orta Karadeniz'de yağışların şiddetini artırabileceği belirtiliyor.

Fırtınalı Kuvvetli Yağışlar Geliyor

 İstanbul, Kocaeli, Sakarya gibi şehirlerde yağışların yerel olarak kuvvetli olabileceği ifade ediliyor. Bu bölgelerde yaşayanların sel ve su baskını riskine karşı hazırlıklı olması gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyı bölgelerinde rüzgarın oldukça şiddetli esebileceği belirtiliyor. Bu bölgelerdeki vatandaşların olası olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları öneriliyor.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

fırtınalar2

Türkiye'nin 7 Bölgesinde Hava Durumu Nasıl?

  • Marmara'da yağışların yer yer kuvvetli olabileceği, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın özellikle etkilenebileceği belirtiliyor.
  • Ege Bölgesi'nde rüzgarın Kuzey Ege'de oldukça kuvvetli esebileceği ve bölgenin genelinde yağışlı bir hava hakim olacağı tahmin ediliyor.
  • Akdeniz'de, özellikle Antalya ve çevresinde yağışların kuvvetli olabileceği ifade ediliyor.
  • İç Anadolu'da yağışların sabah saatlerinden itibaren etkili olabileceği belirtiliyor.
  • Batı Karadeniz'de gece saatlerinde yağışların etkili olabileceği, Düzce ve çevresinde yağışların yer yer kuvvetli olabileceği vurgulanıyor.
  • Orta ve Doğu Karadeniz'de yağışların sabah saatlerinden itibaren etkili olabileceği belirtiliyor.
  • Doğu Anadolu'da yağışların yer yer kuvvetli olabileceği, özellikle Tunceli ve çevresinde etkili olabileceği vurgulanıyor.
  • Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise sabah saatlerinden itibaren yağışlı bir hava hakim olacağı ifade ediliyor.