Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna dair güncel uyarılarda bulundu. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya başta olmak üzere fırtına yaşanacak bölgeler tek tek açıklandı. Şemsiye bile sizi kurtaramayabilir.

Sağanak yağışlar aldı başını gidiyor. Şemsiye kullanmak yağmurdan korusa da fırtına kapıda bekliyor. İstanbul başta olmak üzere; Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa'da hava durumu hakkında Meteoroloji uzmanları neler söylüyor? Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre, gün boyunca hava durumu değişkenlik gösterecek. Ülkemizin genelinde bulutların hakim olması bekleniyor. Özellikle öğlen sonrasında Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli ve Erzurum gibi bölgelerde yağış ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca, Niğde'nin doğusu ve Adana'nın kuzey bölgelerinde de gök gürültülü sağanaklar meydana gelebilir. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ve gece boyunca bazı iç kesimlerde sis ve pus oluşumu gözlenebilir.

İstanbul'da Fırtına Olacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen veriler doğrultusunda, bu ay itibarıyla bir fırtına beklenmiyor. Ancak kış mevsimine yaklaşıyor oluşumuz ve havaların soğumasına bağlı olarak yeni sağanak yağış değerlendirmeleri gelebilir. Bu doğrultuda tüm Türkiye'de olmasa bile kilit bölgelerde sağanak fırtınaları görülmesi olası.

Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz! Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz!

Sıcaklıklar Sonradan Yükselecek

Hava sıcaklığındaki dalgalanmaların sınırlı olacağını söyleyebiliriz. Kuzey, iç ve batı bölgelerimizde sıcaklıklar mevsim normallerini biraz aşarken, diğer bölgelerde ortalama sıcaklık değerlerinde bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın yönü, genel anlamda güneye doğru olacak. Ancak, iç bölgelerimizde ve doğuda zaman zaman kuzey yönünden esintiler hissedilebilir. Rüzgarın şiddeti ise genellikle hafif olacak, fakat bazen orta şiddette esmeler de olabileceği düşünülüyor.

23 Ekim Hava Durumu Grafiği

23ekimhavadurumu

24 Ekim Hava Durumu Grafiği

24ekimhavadurumu