Senatör Markey'den Enes Kanter yalakalığı: Gurur duyuyoruz!

ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) Senatör Ed Markey, "Vatansızım" diyen FETÖ'cü Enes Kanter ile gurur duyduklarını ifade etti. 

Dünya 03.05.2021 - 17:08 04.05.2021 - 04:18 İlan35

ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) bazı senatörler, Türkiye'ye yönelik yaptırımların hayata geçirilmesi amacıyla Senato'ya tasarı sunmuştu. Söz konusu tasarıya imza atan senatörlerden biri olan Ed Markey, Türkiye karşıtı hamlelerde bulunmaya devam etti. Senatör Markey, FETÖ'cü Enes Kanter'i ağırlamasının ardından söz konusu görüşmeye ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

Türk hükümetinin ihlâllerde bulunduğunu ileri süren Markey, FETÖ'cü Kanter'in söz konusu "ihlâllere" karşı her zaman konuşma cesaretini gösterdiğini ve bu durumun kendisine ilham verdiğini iddia etti. Markey, Türkiye'de insan haklarının geliştirilmesine yönelik kanunun tekrar yürürlüğe girmesi için FETÖ'cü Kanter ile beraber olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından insan haklarının ihlâl edildiğini öne süren Markey, söz konusu ihlâlleri kınayan yasayı duyurmak üzere FETÖ'cü Kanter ile bu sabah bir araya geldiğini duyurdu. Markey, Biden yönetiminin Türk hükümeti tarafından "baskı altında tutulan" aktivistler, gazeteciler ve siyasi tutuklulara destek vermesi gerektiğini belirtti. 

"Vatansızım" demişti!

İsveç televizyonu SVT'ye konuşan FETÖ'cü Kanter, Türkiye'nin artık kendi vatanı olmadığını ifade etmişti. Kanter, 28 Haziran 2021 tarihinde ABD (Amerika Birleşik Devletleri) vatandaşı olacağını duyuran Kanter, şimdi "vatansız" olduğunu söylemişti.

Milan forması giyen Zlatan İbrahimoviç, NBA yıldızı LeBron James'in siyasete karışmaması gerektiğini, bu durumu hoş karşılamadığını belirtmişti. FETÖ'nün hain siyasetinin sözcülüğünü yapan Kanter, İbrahimoviç ile aynı görüşe sahip olmadığını dile getirmişti. Kanter, cinsiyet eşitliği, siyahilerin hayatı, insan hakları, demokrasi ve ifade hürriyeti gibi meselelere ilişkin fikirlerini beyan ettiklerini kaydederek, bu meselelerin temel insan hakları olduğunu ve "politika" olarak görülmemesi gerektiğini aktarmıştı. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@