Bu akşam 21. 45'te Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Türkiye-Letonya maçı öncesi teknik direktör Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi.

Ebrar Karakurt Kadıköy'de Tacize Uğradı! Sinir Krizi Yaşayan Karakurt Zor Sakinleşti! Ebrar Karakurt Kadıköy'de Tacize Uğradı! Sinir Krizi Yaşayan Karakurt Zor Sakinleşti!
Bu akşam 21.45'te Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Türkiye-Letonya maçı öncesi teknik direktör Şenol Güneş basın toplantısı düzenledi. Her maça ayrı ayrı baktıklarını belirten Şenol Güneş, Letonya'nın dikkat edilmesi gereken iyi bir takım olduğunu kaydetti. 2003'te Letonya'ya karşı 1-0'lık skorla kaybedilen ve Türkiye'nin EURO 2004'e katılamamasına neden olan maçla ilgili konuşan Güneş, o maçın olağanüstü şartlarda yapıldığını belirtti. O gün yapılan maçın buz gibi bir havada yapıldığını aktaran tecrübeli teknik adam, ilk maçı maalesef 1-0 kaybettiklerini hatırlattı. İkinci maçta 2-0 öne geçmelerine rağmen skoru koruyamadıklarını ve maçın 2-2'ye geldiğini kaydeden Güneş, az adamla gelip goller attıklarını belirtti.


"Yorgunluk bahanemiz olamaz"


Letonya'nın bugün dahi az adamla gelip gol attığını kaydeden Güneş, takımlarının kalite sorununu bu şekilde çözebildiklerini aktardı. Bu nedenle maçta son derece dikkatli olmaları gerektiğini kaydeden deneyimli teknik adam, bir dikkatsizlik anında yine gol yiyebileceklerini söyledi. Letonya takımının sert bir oyun tarzına sahip olduğunu aktaran Güneş, kendilerinin de buna göre bir oyun planı yapacaklarını kaydetti.Önceki maçı cumartesi günü yaptıklarını ve hiç dinlenmeden İspanya'dan İstanbul'a seyahat ettiklerini kaydeden Güneş, 3 günde bir maç yapmanın takımda yorgunluk sorununu ortaya çıkarabileceğini bildirildi. Rakipleri Letonya'nın da aynı gün maç yaptığını söyleyen Güneş, yorgunluğu bahane edemeyeceklerini belirtti. Rakibin 8-9 kişiyle kapanabilen bir takım olduğunu aktaran Güneş, bu sert defansı aşabilmek için çeşitli yollar arayacaklarını kaydetti.


"Karadağ, Letonya ve Cebelitarık'ı ikişer maçta yenersek..."


Gruptaki en güçlü rakiplerini yendiklerini bir puan avantajı elde ettiklerini kaydeden Güneş, diğer rakiplerini de ilk maçlarda yenerek daha büyük bir avantaj yakalamak istediklerini aktardı. Tecrübeli teknik adam; Karadağ, Letonya ve Cebelitarık'ı ikişer maçta mağlup etmeleri durumunda Hollanda ve Norveç karşısında oynayacakları diğer maçlarda beraberliğin dahi kendilerine yetebileceğini söyledi. 28 kişilik kadrosunun çeşitli sakatlıklar ve koronavirüs nedeniyle 20'ye düştüğünü aktaran Güneş, kadroya üç yeni oyuncu eklediklerini belirtti. Deneyimli teknik adam, kadroya Altınordu'dan Enes, Göztepe'den Alpaslan Öztürk ve Antalyaspor'dan Bünyamin Balcı'ın katıldığını kaydetti.