Twitter'da Serap Şimşek Haddini Bil etiketi başlatıldı. Peki Serap Şimşek neden TT oldu? Serap Şimşek kimdir? Serap Şimşek ne dedi merak konusu oldu. Serap Şimşek nereli? Serap Şimşek kaç yaşında? Serap Şimşek evli mi? Serap Şimşek hangi hastanede çalışıyor? Serap Şimşek ne doktoru?

Sosyal medyada platformu Twitter'da SerapŞimşekHaddiniBil etiketi TT oldu. Peki Serap Şimşek ne dedi? Serap Şimşek neden TT oldu?

Koronavirüs pandemisinde aşı karşıtları ile başlayan tartışma devam ediyor. 3 yıl süren pandemi sürecinde aşı zorunluluğu çıkmış ancak aşı karşıtları bu duruma isyan etmişti. Aşı tartışması koronavirüsün bitmesi ile devam ediyor. 

Koronavirüs pandemisinde 3 doz aşı şartı getirilmiş ve bu durum aşı olma istemeyenler tarafından tartışma konusu olmuştu. Aşının koruyuculuğu, hastalığın gerçekliği sorgulanmaya başlanmıştı.

Bugün pandemi biterken aşı olmayanlar tartışmayı yeniden alevlendirdi. 

Serap Şimşek neden TT oldu?

Serap Şimşek Twitter'da "Sadece bilimi değil bilim insanlarını da hedef alan bilim karşıtı saldırganlığın gerçek kurbanları, aşı olmayarak hayatını kaybedenlerdir. Bilim karşıtı saldırganlık, politik bir hareketin parçasıdır ve öldürücüdür, terörizmden daha fazla insan öldürüyor" diye yazdı.

Şimşek dün de "Aslında aşı ve bilim karşıtlarına da yazık, sürekli saçmalak da kolay değil yani, belki de kader kurbanıdırlar, kötü haberi benden duysunlar (severler beniii) ONLARCA MRNA AŞISI YOLDAAA" diye yazmış ve aşı karşıtlarından tepki toplamıştı.

Peki Serap Şimşek Kimdir?

İkinci Raund Başladı! Süleyman Soylu Ve Ümit Özdağ'dan "İç Savaş" Savaşı! Suç Duyurusu Yapıldı! İkinci Raund Başladı! Süleyman Soylu Ve Ümit Özdağ'dan "İç Savaş" Savaşı! Suç Duyurusu Yapıldı!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 2013 yılından beri İstanbul Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır

2006 yılında Doçent unvanı almıştır.

Uzmanlık eğitimini İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak çalıştı.

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) ve Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (ESCMID) üyesidir.