Serdar Erener Kimdir? Alametifarika Reklam Ajansı Çalıntı Reklamları? Ne Kadar Para Aldı?

Türkiye aşılıyım reklamı ile dünyaya rezil oldu. Reklamın sahibi Serdar Erener kimdir? Bu reklamdan kaç para kazandılar? Alametifarika ajansı çalıntı reklamları hangileri?

Gündem 14.05.2021 - 12:32 14.05.2021 - 12:51 Ece Sahan

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye yaz seoznunu tanıttırmak için Turistlere için çektiği "Aşılıyım, siz eğlenin" sloganlı skandal reklam filmi tepkilerin odağında. Reklamı hangi ajans çekti? Ne kadar para aldı? 

Tepki gören reklam filminde sadece Türk halkının aşağılanması değil, kullanılan görüntülerin geçen seneki tanıdım filmindeki görüntüler olduğu da ortaya çıktı. Yani bir severt ödenen reklamın hiçbir gideri olmadığı ortaya çıktı.

Skanda reklam filminin bir başka konusu ise Türkiye'nin değilde her şey dahil bir otelin reklam filmi gibi gösterilmesi. Tabi asıl konunun yanında bu pek göze çarpmıyor.

Reklam filmi tüm dünyada yabancılar tarafından da alay konusu olarak paylaşılmaya devam ediliyor. Washington Post reklam filmini eleştirirken pek çok yabancı kullanıcı da dalga geçti. Öte yandan komşu Yunanistan'ın reklam filmi ise alkış toplamaya devam ediyor.

Twitter hesabından reklamı savunmaya çalışan ve Alametifarika ajansının sürekli olarak reklamını yapmasıyla tanınan Ali Atıf Bir'de akıllara zarar tweetler atarak sözce reklamcılık bilmiyorsunu diyerek zorlama açıklamalar yaptı.

Sosyal medyada "onlarca başarılı gençlerin ajanslarına destek vermek varken, yandaşlarla iş birliği yapıp, çalıntı reklamları ile tanınan tanıdık ajanslara servet ödemek. Sonra da ülkemiz batmasın diye savunma yapıyor. Hepimiz batmayacağız, biz zaten battık, ölüyoruz, intihar ediyoruz, siz yandaşlar batacaksınız diye bu utanmaz savunma " diye tepki gösterdi. 

PEKİ SERDAR ERENER KİM?

Serdar Erener'in ağabeyi, Nil Karaibrahimgil'in kocası. Pek çok ünlü reklam kampanaysı ile tanınmaktadır ve Kristal Elma ödülleri almıştır. 

Pek çok kez muhalif kanatlar tarafından yandaşlıkla suçlanmıştır..

Alametifarika Reklam Ajansı

Alametifarika Reklam Ajansı Türkiye'nin büyük ve en pahalı reklam ajansalarındandır. İsmi ise çalıntı reklamlarla anılsada da markaların iş bilmezliği nedeniyle sürekli servet ödenerek tercih edilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@