Serhat Teoman 4 Haziran 1984’te Diyarbakır’da doğdu. 37 yaşındaki oyuncu dizi ve tiyatro oyunlarında yer almıştır.

Perihan Savaş da Yaşanan Yoksulluğa Ve Yoksunluğa İsyan Etti! "Burası Türkiye Ve Biz Türk'üz" Perihan Savaş da Yaşanan Yoksulluğa Ve Yoksunluğa İsyan Etti! "Burası Türkiye Ve Biz Türk'üz"
Serhat Teoman 4 Haziran 1984’te Diyarbakır’da doğdu. 37 yaşındaki oyuncu dizi ve tiyatro oyunlarında yer almıştır. Babasının görevinden kaynaklı olarak Diyarbakır’a yerleşmeleri sonucunda Diyarbakır’da dünyaya geldi. Babası asker olduğundan dolayı çocukluğu pek çok farklı şehirde geçti. Diyarbakır’dan sonra babasının tayini Bartın’a çıkmıştır. Sonrasında ise İzmir ve Kayseri’ye tayin nedeniyle yerleştiler. Oyuncu ortaokulu İzmir’de bitirmiş. Lise eğitimini ise Buca Endüstri Meslek Lisesinde tamamlamıştır.

Serhat Teoman Nereli?


Serhat Teoman Diyarbakır doğumludur. İzmir’de tanışmış olduğu arkadaş grubu nedeniyle kendisini tiyatronun içinde buldu. 2 sene boyunca bu grupla birlikte turneye çıkmışlardır. Bu sayede tiyatrocu olduğunda 9 Eylül Üniversitesinin sınavlarına girmiştir. 9 Eylül üniversitesi Oyunculuk ana sanat dalını bitirdi. İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi tiyatro bölümünde ise yüksek lisans yapmıştır. Üniversitede okuduğu sırada yönetmen Sadullah Çelen’in çekmiş olduğu Kurşun Yarası adlı diziyle dizi sektörüne giriş yaptı. Sadullah Çelen onun oyunculuğunu beğendiğinden dolayı işlerin arkası gelmeye devam etmiştir. Tiyatro hayatını Fatih Sönmez, Buğra Gülsoy tarafından kurulan Tiyatro Kutu ile sürdürmüştür. 2006 yılında Kuzey Güney isimli dizi ise asıl yükselişini yapmasına neden oldu. Bu dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Öykü Karayel, Buğra Gülsoy, Bade İşçil ve Merve Boluğur gibi isimlerle birlikte rol aldı. Bu dizide 34 ile 80 bölümleri arasında Burak Çatalcalı karakterini oynadı.

2013 yılında ise Kudret Sabancı’nın yönetmenliğini yaptığı Bugünün Saraylısı isimli dizide Cansu Tosun, Selçuk Yöntem ve Ali Ersan Duru gibi oyuncularla rol almıştır. 2014 yılına geldiğimizde ise G.E.T yapımla birlikte Bir Hayalim Var isimli filmin çekimlerine girişmiştir.  Oyuncu bugüne kadar pek çok tiyatro oyununda görev aldı. Bunlar arasında Dalga, Antigone, Dorian Gray, Pragma, Dip, İnsan Kulağı gibi oyunlar bulunur. Sinema filmleri arasında ise Mahalle, Son Karar bulunur.

Serhat Teoman Dizileri


Serhat Teoman’ın dizi sektörüne ilk adımını atması ise 2003 yılına denk gelir. Bu dönemde ekranlara gelen Kurşun Yarası isimli dizide ufak bir rolü bulunmaktadır. Bu proje ekranlarda iyi bir ivme yakalamasına neden oldu. Bu rolüyle dikkatleri üzerine çekmiş ve bundan sonraki süreçte önemli projelerde yer almayı başarmıştır. 2005 yılında ise Show TV ekranlarında seyirci karşısına çıkan Kanlı Düğün isimli dizide İlker karakterini oynadı. Oyuncu bundan sonrasında ise sırasıyla Yalancı Yarim, Avrupa Yakası, Kız Takımı, Hepimiz Birimiz İçin, Gece Gündüz, Uygun Adım Aşk, Bitmeyen Aşk, Gün Akşam Oldu. Kuzey Güney, Bugünün Saraylısı, Acil Servis, Acil Aşk Aranıyor, Kaçın Kurası, Anne, Kızım, Çocuk, Menajerimi Ara isimli diziler bulunuyor. Serhat Teoman’ın en popüler TV işleri arasında ise Kuzey Güney, Anne ve Menajerimi Ara vardır. Anne dizisi 2016 ile 2017 yılları arasında ekranlara geldi. Dizinin oyuncu kadrosunda Cansu Dere, Vahide Perçin ve Beren Gökyıldız bulunuyordu. 1 sezon boyunca devam eden dizi 33.bölümüyle ekranlara veda etti. Oyuncu günümüzde ise Menajerimi Ara dizisinde rol alıyor. Dix pour cent’ten uyarlanan bu dizinin yönetmenliğini Ali Bilgin ve Deniz Çelebi üstleniyor. Başrollerinde ise Barış Falay, Canan Ergüder, Serhat Teoman, Ahsen Eroğlu, Deniz Can Aktaş ve Ayşenil Şamlıoğlu bulunur. Dizinin senaristliğinde ise Yelda Eroğlu ve Yeşim Çıtak imzası vardır. Bir sezon boyunca devam eden dizi 29.bölümüyle final yaptı. Ayrıca Serhat Teoman’ın yükselişe geçmesine neden olan yapımlardan biri olmuştur. Bu yapımdan sonra ise dönemin ünlü dizilerinin kadrosuna dahil olmayı başardı.