İstanbul'un mülteciler tarafından etki altına alındığını anlatan "Sessiz İstila" filminin yapımcısı Hande Karacasu dün gece gözaltına alınmış gelen tepkilerin ardından ise bugün serbest bırakılmıştı. Ama olay çok daha büyüdü...

İstanbul'un mülteciler tarafından etki altına alındığını anlatan "Sessiz İstila" filminin yapımcısı Hande Karacasu dün gece gözaltına alınmış gelen tepkilerin ardından ise bugün serbest bırakılmıştı. Ama olay çok daha büyüdü...

İstanbul'un mülteciler tarafından etki altına alındığı ve istila edildiğinde ise bir çocuğun müdahale etmeyen anne ve babasına hesap sorduğu hikayenin anlatıldığı "Sessiz İstila" filminin yapımcısı Hande Karacasu gözaltına alınıp serbest bırakılması konuyu çok daha farklı bir boyuta taşıdı.

Bu arada gözaltına alındığında filmin izlenmesi 500 bin olan Karacasu’nun çalışması bir gecede 1 milyon izlenmeye ulaşmıştı.

Emniyetten yapılan açıklamada ise “Bahse konu video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan H.K. isimli şahıs Sakarya’da, ayrıca Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan ‘militer doktroin’ rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D. isimli şahıs ise İstanbul’da yakalanarak adli işlemlere başlanılmıştır” ifadeleri kullanılmıştı.

TÜRKİYE'NİN MİLLİ KİMLİĞİNE SUİKAST DÜZENLİYORSUNUZ! BİZ YABANCI DÜŞMANLIĞI DEĞİL SİZ TÜRK DÜMANLIĞI YAPIYORSUNUZ!

Emniyet, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada Emniyet, provokatif görüntülerin paylaşıldığı hesapların kendilerini Afgan ve Pakistanlı olarak gösterdiğini belirtmişti ve internet ortamında kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntülerin paylaşıldığı hesapların Türkiye’de iç karışıklık çıkarma amacıyla faaliyet gösterdiğini bildirerek soruşturma başlatıldığını aktarmıştı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Karacasu’nun gözaltına alınmasının ardından dikkat çeken bir paylaşım ile Twitter adresinden filmin yapım masraflarını kendisinin karşıladığını dile getirmiş ve “H.Karacasu tarafından çekilen Sessiz İstila adlı kısa belgesel kendisine benim tarafımdan sipariş olarak verilmiştir. Yapım masraflarını ben karşıladım. Senaryoyu ben onayladım. H. Karacasu, kontrolsüz göçün sonuçlarını gösterdi. Suriyeliler “halk” değil. Misafir. Kin/düşmanlık yok” demişti.

İşte bunların üzerine İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

Kimlik Numarasına 20000 TL Ödeme Yatıyor! 2 Bankadan Açıklama verildi, Hesabı olana yatacak! Kimlik Numarasına 20000 TL Ödeme Yatıyor! 2 Bankadan Açıklama verildi, Hesabı olana yatacak!

Ümit Özdağ’ı hedef alan Çataklı, “Ümit Özdağ, Sinan Ogan, Bengi Başer gibi sözümona akademik ünvan taşıyan bazıları Türkiye’de 8 milyon, 10 milyon Suriyeli olduğu yalanını yayıyor, yabancı düşmanlığı yapıyorlar. Yazık, insanlık adına bunlardan utanıyorum. Haklarında Göç İdaremiz suç duyurusunda bulunacaktır” ifadelerini paylaştı.

Özdağ ise İçişleri Bakan Yardımcısına verdiği yanıtta, “Suç duyurusunda bulunmayan namerttir. Asıl siz Türk Milleti’nin milli vicdanı tarafından Türk tarih mahkemesinde yargılanıp mahkum olacaksınız. Emperyalist bir iç savaş projesinin taşeronluğunu yapıyorsunuz. Türkiye’nin milli kimliğine suikast düzenliyorsunuz” diye yazdı.

KİM DOĞRUYU SÖYLÜYOR KİM MİLLETTEN BİLGİ SAKLIYOR;

İsmail Çataklı’ya bir yanıt da Sinan Oğan’dan şu şekilde geldi;

"Sözüm ona bakan yardımcısı İsmail Çataklı, Göç İdarenizin başkanını da alın gelin milletin huzurunda konuşalım, bakalım kim doğru söylüyor, kim milletten bilgi saklıyor! Sen devlet memurusun önce adabınla konuş! Biz yabancı düşmanlığı yapmıyoruz, sen Türk düşmanlığı yapıyorsun!”

Bu arada Çataklı'nın açıklamasına Prof. Dr. Bengi Başer ise şu yankı getiren cevabıverdi;

"Sayın İsmail Çataklı, bu ülkenin kurumlarından hakkıyla aldığımız ünvanlara” sözümona” diyerek hakaret edemezsiniz. Sayın MSB’nın da açıkladığı sayılara yapılan vurgular ve kaygılarımız ise yabancı düşmanlığı değil vatan sevgisinin tam da kendisinden kaynaklıdır! Bilesiniz…"