AKP Genel Başkanı Cemhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakın yol arkadaşı ve Eski Başbakanlardan AKP’li Binali Yıldırım’ın istila sözleri olay oldu...

Türkiye’de son haftaların en çok tartışılan mülteci sorunu bugün Binali Yıldırım'ın sözleri ile sosyal medyada çalkalandı.

Türkiye'de artık mahalleleri kurulan mültecilerin, sokakları arapça yazılarla donatan, halkı taciz eden ortadoğuluların yarattıkları rahatsızlık ve gösterdikleri tehlike en son İçişleri Bakanı tarafından bile asabi bir şekilde korunup desteklenmeleri ile ülkenin en ciddi sorunu haline gelmişti.

Ancak gündemde bu yaşanılan skandalın ve ülkenin neden mülteci istilasına dönüdüğü sorgulanırken önce iki sene önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Avrupa bugünki huzuru Türkiye'nin ve Türk milliyetinin fedakarlığı sayesindedir" sözleri akıllara geldi sonra ise yol arkadaşı Binali Yıldırım bombası patladı.

Hatırlanacağı üzere  Türk halkına mültecileri "sorun ve tehdit" olarak gördüğü için asabi bir dil kullanarak itiraz eden ve bununla da kalmayıp muhalif halkı tehdit eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun rahatsız olduğu kelimeyi ilk kullanan bizzat Binali Yıldırım'dı.

AKP’de ve özellikle de bir İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu "sessiz istila" ifadesini eleştirilirken yıllar önce Binali Yıldırım bu ifadeyi kullanmıştı.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mehmet Ali Güller bu açıklamaları hatırlatarak AKP’lilerin aslında Erdoğan ve Yıldırım’a da  kızmaları gerektiğini belirtti.

QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi QNB Finansbank Banka Hesabınız Varsa Aman Dikkat! Sadece 6 gün kaldı ve işlem yapmayanlar var denildi

Yıldırım’ın 24 Kasım 2016 tarihinde, TRT ekranlarında yaptığı konuşma aynen şöyleydi;

“Düşünün, Türkiye olmasa ne olacak? Bütün bu Ortadoğu’dan, kargaşanın, savaşın yaşandığı bölgelerden akın akın mülteciler Avrupa’yı istila edecek ve çok büyük bir sorunla yaşamak zorunda kalacaklar. Türkiye buradan bütün bu sorunları, kendi içerisinde yönetebilen bir ülkedir. Avrupa’nın bunu görmesi lazım.”

Yani AKP’nin Başbakanı Binali Yıldırım, 5-6 milyon mültecinin Avrupa’yı istila etmek yerine kendi yönettiği ülkeyi istila ediyor olması ile o günlerde "sessiz istila" diyerek övünmüştü bile.