Kimsesiz çocuklar için kurulan ve kurulduğu günden bu yana şiddet, yolsuzluk ve dinsel dayatma iddialarının merkezinde yer alan Sevgi Evleri’ne yönelik Diyanet perdesi aralandı...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Sevgi Evleri’ndeki manevi rehber sayısı kaçtır?” sorusunu önce görmezden gelip, daha sonra ise “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na sorun” şeklinde yanıtlayınca, bakanlığın ise manevi rehber sayısını açıklamaktan kaçınarak, “Çocuklara yönelik Değerler Eğitimi Programı uygulanmaktadır” yanıtını vermesi hem şüpheleri hem de soruları arttırdı.

SEVGİ' EVLERİNDE SKANDAL - YouTube

Kimsesiz çocuklar için kurulan ve kurulduğu günden bu yana şiddet ile ayrı yolsuzluk ile dinsel dayatma iddiaları ile ayrı dikkat çeken Sevgi Evleri’ndeki Diyanet personeli sayısı sır gibi saklanması dikkat çekti.

CHP Milletvekili Murat Bakan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Sevgi Evleri’nde görevlendirilen manevi rehber sayısını Şubat ayında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sormuş, Oktay’ın yanıt vermekten kaçınıp, Bakan Derya Yanık’ı adres göstermişti.

Sevgi Evi'nde skandal - Bidünya Haber | Dünya ve Türkiye Gündemine uzak kalmayın.

Sadece bir sayı sorulurken, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık da yanıt vermedi  ve sadece Sevgi Evleri’nde yürütülen faaliyetlerden bahsetti.

TURHAL'DAKİ SEVGİ EVLERİ ÇOCUKLAR İÇİN ADETA KORKU EVLERİNE DÖNÜŞMÜŞ | Tokat Haber

Yani Oktay’ın yanıtının ardından, Sevgi Evleri’ndeki Manevi Rehber sayısı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’a soruldu ve Bakan Yanık da Manevi Rehber sayısını açıklamazken yanıtında, “Değerler Eğitimi programının çocuk bakım kuruluşlarında etkin ve standart bir şekilde ve bir program dahilinde yürütülmesi konusunda İl Müdürlüklerimiz ile İl Müftülüklerinin koordinasyonunda çalışmalar gerçekleştirilmekte ve sürecin takibi yapılmaktadır” ifadesini kullanmakla yetindi.

Gamze TAŞCIER on Twitter:

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 2018 yılında imzalanan protokol kapsamında Sevgi Evleri’nde, “Değerler Eğitimi Protokolü” programları başlatılmıştı ve Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara Diyanet İşleri Başkanlığı’nca sunulan manevi destek ve rehberlik hizmetinde, “Etkinliklerle Değerler Eğitimi” kitabındaki müfredatın esas alındığı bildirilmişti.

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım

TURHAL'DAKİ SEVGİ EVLERİ ÇOCUKLAR İÇİN ADETA KORKU EVLERİNE DÖNÜŞMÜŞ | Tokat Haber

Ankara'da skandal uygulama: Devlet koruması altındaki çocuklar okul yerine MHP'nin etkinliğine götürüldü