Sezgin Baran Korkmaz Erson Dede'nin Sonu mu Oldu? "Ersoy Dede İşten Çıkartıldı" Denildi!

TRT 1 Ana Haber sunucusu Ersoy Dede'ye ne olduğu sosyal medyanın merak konusu oldu.

Haber sunucusu Ersoy Dede'ye kanal yönetimince "Artık Ana Haber'de yoksun" denilerek ekran yasağı getirildiği öne sürülürken işine son verildiği bilgisi yayıldı.

İddiaların en dikkat çekici olanı ve kaynak olarak gösterileni ise AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'in sahibi olduğu Superhaber.tv isimli sitedeki haber oldu.

TRT yönetimi Ersoy Dede’ye "Artık Ana Haber’de yoksun" denilen haberde şu ifadeler yer aldı;

Ersoy Dede Twitter hesabını neden kilitledi?

"TRT Ana Haber sunucusu Ersoy Dede, Sezgin Baran Korkmaz’a sürekli övgüler yağdıran paylaşımları ve yönettiği internet sitesinde Korkmaz’ın PR’ını yapan haberleriyle dikkat çekmişti. Hepsinden öte bu işadamının sık sık para aldığı iddia edilen gazeteciler arasında da adı geçiyordu.

Ersoy Dede'nin adı  nitelikli dolandırıcılıktan hüküm giyen, Türkiye'den kaçtıktan sonra Avusturya tarafından sorgulanmak üzere ABD'ye iade edilen SBK Holding ve SBK Vakfı'nın Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığı iddiaları ile sosyal medyanın ilgi odağı olmuştu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Ersoy Dede, bir kaç yıl önce halen BAE’de bulunan yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Peker’e açıktan ve abartılı destek paylaşımları ile öne çıkmış bir isimdi.

Bu iddialar son 1 hafta içinde yeniden dolaşıma sokulunca TRT yönetiminin Ersoy Dede’ye ekran yasağı getirdiği konuşuluyor. Bu yasağın geçici mi yoksa kalıcı mı olduğu konusunda bir açıklama yok ancak bugün de ekrana çıkmayan Dede’nin ismi önümüzdeki haftanın spiker planlama çizelgesinde de yer almadı."

Bu arada TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı tarafından ortaya çıkan haberler sonrası işine son verildiği iddiasına yıllık izne çıktığını söyleyen Ersoy Dede ise Sezgin Baran Korkmaz idahilinde “Deli saçması” dedi.

Meşhur olan Ersoy Dede, yaptığı açıklamada "İzindeyim. Birkaç gün evdeyim. Olağanüstü bir durum yok. Normal senelik izindeyim. Eşimle tatil planlamasını beraber yaptık. İzin kullandığımız oluyor” dedi.

Ersoy Dede' iddiası: SBK'ye yakınlığı nedeniyle 'Artık yoksun' denildi