SGK tarafından yapılan yeni açıklamalar ile emekli olmak artık daha kolay oldu! Bu anlamda çalışmadan sadece prim ödeyerek emekli olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken... SGK biraz önce açıkladı! Çalışmadan emekli oluyorsunuz! Çalışma yaşlarını kariyer yerine evine ve çocuklarına adayan ev hanımları için bazı önemli düzenlemeler söz konusu. Buna göre kadınların hiç sigortası olmasa bile emekli aylığı alabilecek. İstenen koşulları karşılayan kadınlar bu düzenlemeden yararlanabilir. İş hayatına atılmasa da milyonlarca kadının verdikleri emekler yadsınamaz.

Emekli maaşı Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank ve PTT'den Alanlara 40.000 TL Ödeme Veriliyor!  Emekli maaşı Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank ve PTT'den Alanlara 40.000 TL Ödeme Veriliyor! 

İstek üzerine sigortalılık ile kişi kendi aylığını belirlemekte ve çalışmasa da normal emekli maaşı alabilmektedir. Bu emeklilik şartları ile ilgili detaylara göre ev kadınları emeklilik başvurularında bulunacaklar.

Çalışmadan Emekli Olmanın Başvuru Şartları Nelerdir

Daha öncesinde hiç sigortanın bulunmaması aranan şartlardan bir tanesidir. Ayrıca başvuracak kişilerin elli yaşında ya da daha büyük olmaları koşulu bulunuyor. Her ay belli miktarda prim ödemek suretiyle emekli olma hakkını kazanabilirler.

Ayrıca başvuran kişinin başka herhangi bir maaş almıyor olması da önemlidir. Türkiye’de yaşıyor olmak da koşullardan bir tanesidir. Bütün bu şartlara sahip olan kadınlar emekli olmak için hazırlıklara başlayabilirler. 

ilan365.net özel haber