SGK dan Yapılan Son Dakika Duyurusu! 10 bin TL Ödeme Yapılacak!: SGK Tarafından gelen son dakika duyurusu ile 10.000 TL tutarında ödeme yapılacak. Yapılan duyuru ile emekli maaşlarını alan veya her hangi bir işyerinde sigortalı olarak çalışan vatandaşlara 10.000 TL tutarında devlet destekli kredi imkânı sunulacak.

SGK tarafından emekli maaşı alan, sigortalı olarak bir iş yerinde çalışan kişileri yakından ilgilendiren duyuru da 10.000 TL tutarında devlet destekli kredi verileceği belirtiliyor. Nakit ihtiyacı hisseden vatandaşlara özel yapılan duyuru SGK resmi internet sitesinden yayınlandı.

Kamu Bankası olan Ziraat Bankası ile SGK tarafından gerçekleştirilen anlaşma gereğince 10.000 TL tutarındaki kredide 36 ay vade uygulanarak, düşük faiz oranı ile değerlendirilecek. Bankanın belirlediği politikalara uygun olan vatandaşlar, işlemlerini yerine getirdiklerinde krediyi kullanabilecek. Ziraat Bankası tarafından verilecek olan kredinin ödemesi ister 3 aylık istenilir se 6 aylık ertelemeli şekilde yapılabilecek.

SGK Destekli Kredide Başvurusu Şartları

Devlet destekli olarak SGK tarafından vatandaşlara sunulan kredi kampanyasına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 10.000 TL tutar için onay almak istediklerinde gerekli şartları yerine getirmeleri gerekir. Ziraat Bankası’ndan yapılacak kredi başvurusu için bankanın öne sürdüğü politikalarına uygun şartları yerine getirmek gerekir. Kredi notu ile banka sicil notunu ön plana çıkaran banka TC kimlik numarası üzerinden sorgulama yaparak durumu kontrol etmektedir.  Durum değerlendirmesi sonucu onay gerçekleşir. Banka üzerinden daha önceden kredi alınmış ve ödemeleri düzenli bir şekilde yapılmış ise, müşterinin banka şubesine gitmeden onay alabilecek.

sgk-dan-yapilan-son-dakika-duyurusu-10-bin-tl-odeme-yapilacak1

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Devlet destekli sağlanan kredide başvuru yapmak isteyen kişiler, ön plana çıkarılan şartları yerine getirmeleri gerekir. Gerekli şartlar sağlandığında kredi kullanımı için banka şubelerine giderek kimlik ve gerekli belgeler ibraz edilmeli. Emekli olanlar emekli maaşlarını banka üzerinden almaları durumunda sadece kimlik ile başvuru yapabilir. Düşük faiz oranları devlet destekli kredi için onay alan vatandaşlar krediyi hemen kullanabilir.