SGK Duyurdu: Son Dakika Haberi Geçildi, İki Ayda Bir Destek Ödemesi Verilecek! Miktar 800 TL

SGK Duyurdu: Son Dakika Haberi Geçildi, İki Ayda Bir Destek Ödemesi Verilecek! Miktar 800 TL. Maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere, belirlenen SGK destekleri devam ediyor. İşte detaylar...

Ekonomi 25.06.2021 - 21:37 25.06.2021 - 21:38 Vural Pars

SGK Duyurdu: Son Dakika Haberi Geçildi, İki Ayda Bir Destek Ödemesi Verilecek! Miktar 800 TL. Maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere, belirlenen SGK destekleri devam ediyor. SGK tarafından ödenen pandemi ödemelerinde yeni bir döneme giriliyor. İhtiyaç sahibi olan ve muhtaç durumda olan aileler bu yardımları alabileceklerdir. SGK üzerinden iki ayda bir ödemeli 800 TL veriliyor. 

Acil para ihtiyacı olan kişiler, devlet yardımlarına başvuru yapıyorlar. Devlet destekli olarak verilen bu yardımlardan birisi de ev hanımı olan ve işsiz olan gençlere verilen yardımlar. SGK üzerinden başvuru yapılarak alınan bu yardımlarda, iş bulmak için çaba gösteren ama çalışamayan kişilere 800 TL destek ödenecektir. İki ayda bir 800 TL ödemesi olacağı için aylık 400 TL ödemeler yapılmaktadır. Kişilerin iş bulmak için yapacağı görüşmeler, yol parası ve günlük ihtiyaçları için bu destek ödenmektedir. 

Türkiye'de çalışma hayatına devam eden kadın sayısı düşük olduğu için bu destekler ile çalışmak için teşvik edilmektedirler. SGK tarafından yapılan bu destek ödemeleri ise muhtaç durumda olan ev hanımları ve gençlere yapılacak ödeneklerdir. 

SGK Duyurusunu Yaptı, Ödeme Detayları Belli Oldu

Yardım ödemeleri için iki ayda bir 800 TL ödeme yapılacaktır. Bu desteklerden faydalanmak için ihtiyaç sahibi olunması gerekiyor. Üzerine mülkü olan, arabası olan kişiler bu destekleri alamazlar. SGK'sı olmayan ve ev hane halkının toplam geliri, asgari ücretin 3'de 1'i kadar olan kişiler yardım için destek başvurularını yapabileceklerdir. 

Şartlara uygun olan kişiler, SGK üzerinden destek almak istiyorsa, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfına giderek başvuru yapabileceklerdir. Başvuru sırasında sizden hesap numarası istenecek. IBAN numaranızı vermeniz gerekiyor. Özellikle varsa kamu bankası yoksa özel banka hesapları istenmektedir. Hesap numarası yazmayan veya yanlış veren kişilerin PTT üzerinden bu ödemeleri yapılacaktır. TC kimlik numaranız üzerinden PTT şubeleri aracılığı ile bu destek ödemelerini alabilirsiniz. 

sgk-800-tl

Sorgulama Nasıl Yapılacak?

SGK üzerinden verilen iki ayda bir ödeme olan 800 TL, e-devlet üzerinden güncel olarak sorgulanacaktır. Ayrıca PTT şubelerinden de kimliğinizle sorgulama yapabilirsiniz. PTT hesabına yatacak parayı, bu yardım desteği onay alıp almadığınızı e-devlet sistemi üzerinden öğreneceksiniz. Durumları olmayan genç işsizler ve 40 yaşına gelmemiş ev hanımları SGK üzerinden verilen bu destekleri alabileceklerdir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@