SGK’dan nasıl çift veya üçlü maaş alınır? Aynı anda birkaç maaş almak istiyorsanız bu şartları karşılamanız gerekiyor. Üstelik bazı vatandaşlar birkaç maaş birden alma hakkına sahip oluyor. Sizler de bu şanslı insanlardan biri olabilirsiniz. İşte SSK, Bağ-Kur’luya sağlanan fırsatlar…

SGK, emekli vatandaşlara yaptığı ödeme kadar dul ve yetimlere de gerekli desteği sağlamaktadır. Dolayısıyla SGK’dan çift veya üç maaş birden almanın da çeşitli yolları bulunuyor. Eğer belirli şartları karşılıyorsanız sizler de SGK’dan maaş ödemesi alabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylar ve dahasını paylaşacağız. 

2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi 2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi

Çift Maaş Nasıl Alınır?

SGK’dan çift maaş almanın yolu iki adımdan geçiyor. Birincisi kendi maaşınız ilk maaş olarak tanımlanmaktadır. Onun haricinde aile yakınınızın vefatı ile birlikte size bağlanacak olan yetim aylığı da ikinci maaş olarak karşımıza çıkıyor.

Dul Maaşı da Eklenirse Üç Maaş Olur!

SGK’dan aldığınız hali hazırda iki maaşa bir de dul maaşı eklenir ise üç maaş birden almaya hak kazanacaksınız. Vatandaşların bu noktada maaş haklarını bilmeleri büyük önem teşkil ediyor. Eğer SSK’lı veya Bağ-Kurlu aile üyeniz var ise bu detayı kaçırmayın. Farklı emeklilik türlerinden ötürü iki veya üç yerden bir anda maaş almanız ihtimaller dahilindedir. Ancak iki maaş türü de aynı sigorta kolundan geliyor ise dikkatli olmakta fayda var. Böyle bir durumda SGK’ya yapılacak başvuru takip edilmelidir.