SGK Müjde Verdi, Paralarınızı Almayı Unutmayın, Destek Ödemeleri Devam Ediyor

SGK Müjde Verdi, Paralarınızı Almayı Unutmayın, Destek Ödemeleri Devam Ediyor. SGK üzerinden verilen destekler bu ay içinde de devam edecek. İşte detaylar...

Ekonomi 02.08.2021 - 08:34 02.08.2021 - 08:35 Vural Pars

SGK üzerinden vatandaşlarımıza verilen destek ödemeleri için müjdeli haber geldi. SGK üzerinden alacağınız destekler devam edecek. İhtiyaç sahibi olan kişilere, birden fazla destek SGK destekli verilmektedir. Son zamanlarda oldukça ihtiyacımız olduğu bu destekler ile ilgili merak edilen desteklerde var. SGK bu ay içinde de yapacağı destek ödemeleri hakkında bilgiler verdi. SGK kurumu tarafından milyonlarca lira ödemeleri, PTT hesaplarına veya kişilerin verdikleri IBAN numaralarına yapılmaktadır. 

SGK yapmış olduğu destekler ile birlikte her kesime hitap etmektedir. Çalışan, çalışmayan, ihtiyaç sahibi olan, çocuk sahibi olan, evlenmek isteyen, yaşlı olan, engell olan, dul ve yetim aylığı alan herkes bu desteklerden faydalanabilecekler. Sosyal devlet anlayışını her geçen gün daha ileriye taşıyan Türkiye Cumhuriyeti, yaptığı sosyal yardımlar sayesinde de vatandaşların ihtiyaçlarını gidermektedir. 

SGK destekleri Nelerdir?

SGK üzerinden verilen destekler ile birlikte, vatandaşlar rahat bir nefes alacak. Bakıma muhtaç olan, ihtiyaç sahibi olan kişiler, bu destekleri alabilecekler. Aranan şartları yerine getiren vatandaşlara ödemeler hemen yapılacak. SGK tarafından verilen bu destek yardımlarında, kişiler kendi ihtiyaçlarına göre işlem yapabilecekler. 

SGK vermiş olduğu destekleri de kendi internet sitesi üzerinden yayınladı. Başvuru yaparak bu destekleri alabilecek, ihtiyacınızı giderebileceksiniz. Cenaze Yardımı, Çeyiz parası, Maddi yardım, İş görmezlik maaşı, Süt yardımı, Emzirme yardımı, doğum parası, toplu para ödemeleri, kreş destekleri, bakım parası, 65 yaş aylığı gibi yardımlar için başvuru alınabilmektedir. 

PTT Hesaplarına Yatacak

Sizlerde bu desteklerden faydalanmak istiyorsanız, başvuru yapmanız gerekiyor. SGK kurumları üzerinden veya turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ile giriş yaparak başvuru yapabileceksiniz. PTT üzerinden ödeme almak istemeyenler, başvuru yaparken IBAN numarasını vermesi gerekiyor. SGK destekli yardım parası başvurusu yaptığınızda sizleri değerlendirmeye alacaklar ve onay alırsanız, verdiğiniz IBAN numarasına paranız gönderilecektir.

sgk-mujde-verdi-paralarinizi-almayi-unutmayin-destek-odemeleri-devam-ediyor

Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılacak?

SGK üzerinden destek başvurusu yaptıktan sonra, destek ödemeleri ne durumda öğrenmek istiyorsanız, e-devlet sistemi üzerinden sorgulamasını yapabilirsiniz. Üstelik e-devlet üzerinden PTT kurum ödemesi yapılıp, yapılmadığını da sorgulayabiliyorsunuz. Sorgulama işlemleri sonrasında ne zaman ödeme alacağınız ve başvuru durumunuzu görebileceksiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@