SGK son dakika duyurdu: SGK'lı olan kişilere yüksek ödeme yapılacak

Daha önceki yıllarda 50.000 TL'ye kadar kullanılan kredilerde şimdilerde bankalar 100.000 TL ve üzerinde de ihtiyaç kredisi kampanyası yaparak hizmet vermektedir

Ekonomi 19.10.2021 - 21:06 19.10.2021 - 21:06 Vural Pars

SGK son dakika duyurdu SGK'lı olan kişilere yüksek ödeme yapılacak: SGK'lı olan kişilere bankalar tarafından yüksek kredi ödemeleri yapılmaya başladı. Daha önceki yıllarda 50.000 TL'ye kadar kullanılan kredilerde şimdilerde bankalar 100.000 TL ve üzerinde de ihtiyaç kredisi kampanyası yaparak hizmet vermektedir. SGK ile kamu bankalarının antlaşması ile birlikte başlayan bu kampanyalar da özellikle yüksek limitli borç kapatma kredisi kullanmak isteyen kişilerin sigortalı olarak çalışıyor olması ve emekli olması durumunda şartsız bir şekilde onay verileceği duyuruldu.

SGK'nın ve kamu bankalarının resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile birlikte SGK durumu olan kişilerin yüksek ödemeler almaları ile 24 ay vadeye kadar kredi kullanacakları da belirtildi. 50.000 TL'ye kadar kullanacağınız kırık ver de bankalar 36 ay vadeye kadar işlem yaparken 50.000 TL üzerinde ise 24 ay vadeli olarak kredi kullanabileceksiniz.

Ziraat Bankası VakıfBank ve halkbank'tan SGK anlaşmalı kredi

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden SGK'lı olan kişiler ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilecekler. Kamu bankaları üzerinden yapılacak olan bu ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyen kişilerin kredi notu uygun olması ile birlikte hemen onay alacaklardır. Ziraat Bankası kendi banka şubesi tarafından yaptığı açıklama ile birlikte özellikle uzun süredir aynı işyerinde çalışan veya emekli olan müşterilere bu Kredi kampanyalarının yapıldığını duyurdu. Emekli maaşı bu bankalar üzerinden olan kişiler ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorlarsa da emekli maaşlarına kamu bankalarına taşıması gerekmektedir.

sgk-son-dakika-duyurdu-sgkli-olan-kisilere-yuksek-odeme-yapilacak

Özel bankalardan da destek verilecek

Özel bankalar üzerinden de destek verilecek ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler eğer özel bankalar üzerinden işlem yapmak istiyorlarsa 200 bin TL'ye kadar hızlı bir şekilde borç kapatma kredisi ve ihtiyaç kredisi onayı alabilecekler. İş Bankası ve Garanti Bankası ING bank ve Yapı Kredi Bankası üzerinden yapılan Bu kampanyada Kredi başvurusunda en yakın banka şubesi üzerinden yapabilirsiniz. Belirtilen bankalarda hesabı olan kişiler ise internet bankacılığını kullanarak hızlı bir şekilde kredi onayı alabileceklerdir. Özel bankalar üzerinden kredi kullanmak isteyen kişiler 24 ay vadeye kadar işlem yapacakları için kredi notunun en az 1400 ve üzerinde olması şartı ile onay alabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@