SGK Son Dakika Duyuru Yaptı, Başvuru Yapanlara Bayrama Kadar 3 Kademeli Destek, 2000 3000 5000 TL Verilecek

SGK Son Dakika Duyuru Yaptı, Başvuru Yapanlara Bayrama Kadar 3 Kademeli Destek, 2000 3000 5000 TL Verilecek. SGK son dakika haberi ile vatandaşlara destek duyurusu yapıldı. İşte SGK destekleri...

Ekonomi 29.06.2021 - 09:37 29.06.2021 - 09:37 Vural Pars

SGK üzerinden son dakika gelişmesi yaşandı. Bayrama kadar bu destekler ödenecek. SGK üzerinden yapılan bu destek bilgilendirmesi ile birlikte, muhtaç durumda olan vatandaşlarımız yeni bir destek kampanyasından faydalanacaklar. Özellikle yaşamış olduğumuz Koronavirüs Pandemi günlerinde, sosyal yardımların ve SGK desteklerinin yeri oldukça önemli oluyor. SGK destekleri gibi ayrıca bankalardan da kredi nakit destekleri alınıyor. Şimdi sizlere muhtaç durumda olan ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişiler, alabilecekleri destek haberini verelim...

Pandemi döneminde ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere devlet tarafından bir çok yardım veriliyor. Son verilecek olan yardımlar ile birlikte, ayrıca muhtaç durumda olan kişilere destekler verilmektedir. Özellikle yaşlı olan ve emekli olmayan kişilerin alabilecekleri bu destekler, öğrencisi olan, ev hanımı olan, yeni bebeği olan, aylık geliri asgari ücretin 3'de 1'i altında olan kişiler bu destekleri alabileceklerdir. 2000 TL 3000 TL ve 5000 TL destekler bayrama kadar verilmeye devam edilecektir. 

2000 TL Maddi yardım sınırlı sayıda kişiye verilecek

Bayram öncesinde, daha önce maddi destek almayan kişilere, 2000 TL maddi yardım yapılacak. Bu destek ödemeleri için başvuru e-devlet üzerinden olacak. 2000 TL maddi destek yardımı yaptıktan sonra sizin başvuru ekranında vermiş olduğunuz IBAN numarasına bu para yatacak. Başvuru yapacak olan kişiler daha önce pandemi desteği almamış olması, maddi durumu kötü olması durumunda destekleri alabileceklerdir. Eğer pandemi desteği olarak verilen 1. 2. ve 3. faz yardımlardan bir tanesini bile aldıysanız, bu yardıma başvuru yapamacaksınız. Bu kişiler, bayramdan önce verilecek olen 4.faz yardımı için başvuru yapabileceklerdir. 

3000 TL ve 5000 TL Maddi yardım devam ediyor!

Sosyal yardım olarak, tam kapanma sonrasında verilen ve esnaf olan kişilerin alabildiği 3000 TL ve 5000 TL maddi yardım, destek başvurusu yapan ve onay alamayan kişiler için tekrardan verilecek. Belirlenen şartlara uygun olan kişiler ile birlikte, kırtasiye esnafları bu desteklerden faydalanabileceklerdir. 3000 TL ve 5000 TL maddi yardım destekleri, e-devlet sitesi üzerinden yapılacak başvuru ile belli olacaktır. 3000 TL ve 5000 TL maddi yardım desteklerine başvuru yapacak olan kişiler, onay alırsa, verdikleri IBAN numarasına bu paralar yatacaktır. 

sgk-1-1

Bankalar da Kredi Veriyor

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta pandemi için özel kredi imkanı sunuyor. 3000 TL ve 10000 TL arasında verilen bu desteklerden yararlanmak isteyenler, belirli şartlara uygun olması durumunda hemen bu kredileri kullanabilecekler. Başvuruları bankaların resmi intertnet sitesinden yapabileceksiniz. Kredi onayı almanız ile birlikte, krediler banka hesabınız varsa banka hesabınıza yoksa ATM üzerinden alabileceksiniz. 36 ay vadeye kadar verilen kamu bankaları pandemi destek kredileri ilk taksit ödemelerinde 3 ay ertelemeli olarak verilmektedir. Kredi başvurusu yapmak isteyenler, belirtilen şartlar dahilinde kamu bankaları üzerinden acil ihtiyacı olan kişiler hemen onay alabileceklerdir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@