SGK, SSK, Bağ-Kur emeklisine canlı yayında müjde geldi! 3 maaş avans, 450 TL intibak zammı Ekim maaşlarına eklendi!

SGK, SSK, BAĞ-KUR emeklisine zam müjdesi geldi. Hem intibak zammı hem de 3 maaş avans imkanı emeklileri rahatlatacak. Ayrıca 3 maaş avans faizsiz verilecek.

Ekonomi 12.10.2021 - 20:54 12.10.2021 - 20:54 Volkan Arık

SGK, SSK, BAĞ-KUR emeklisine canlı yayında müjde geldi! 3 maaş avans, 450 TL intibak zammı Ekim maaşlarına eklendi! Yıl sonu yavaş yavaş yaklaşırken emekli vatandaşları mutlu edecek haberlerde peş peşe gelmeye devam ediyor. Emeklilere yıl sonunda intibak zammı ve 3 maaş avans fırsatı verilecek. Ayrıca verilecek olan üç maaş avans faizsiz olarak emeklilerin hesabına geçecek. Yani şu anda 2500 TL maaş alan bir emekli avans kullanması halinde 7500 TL faizsiz nakit para kullanma şansına evde edecek. Emekliler Bu sayede bankalardan kredi kullanmak zorunda kalmayacak. Emekli maaşına 450 TL de intibak zammı eklenecek ve Ekim maaşları zamlı olarak hesaplara geçecek.

Emekliye zam son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Özellikle yoğun talepleri bulunan emekliler için hükümet devreye girdi. Ocak ayında gelecek zamlarla beraber emekliler adeta İhya olacak. Ayrıca ekim ayı içinde emeklilere peş peşe müjdeler gelmeye devam ediyor. Emeklilerin talebine göre üç maaş avans imkanı Ekim ayında sağlanacak. Bunun yanında 450 TL intibak zammı Ekim maaşına eklenecek. Emekli vatandaşlar Ekim ayında da rahat geçirirken özellikle Kasım Aralık enflasyon oranları ile birlikte emeklinin Ocak zammı da netleşmiş olacak.

sgk-ssk-bag-kur-emeklisine-canli-yayinda-mujde-geldi-3-maas-avans-450-tl-intibak-zammi-ekim-maas-2

CANLI YAYINDA AÇIKLANDI

Emekliye zam konusunu gündeme getiren isim ise Türkiye gazetesi yazıları Yücel Koç oldu. Köşe yazısında emeklilerin beklediği zamlarla ilgili detaylı bilgileri aktaran Koç, aynı zamanda TGRT canlı yayınına da katılarak emeklilere yeni sağlanacak imkanları hakkında bilgi verdi. Koç'un açıklamalarına göre emeklilere 3 maaş nakit avans kullanma şansına elde edecek ve nakit avans için emeklilerden faiz talep edilmeyecek. Ayrıca EYT için de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Emeklilikte yaşa takılanlar konusu yeniden meclis gündemine gelecek.

sgk-ssk-bag-kur-emeklisine-canli-yayinda-mujde-geldi-3-maas-avans-450-tl-intibak-zammi-ekim-maas-1

5 MİLYON EYT’Lİ MÜJDE BEKLİYOR

Yücel Koç, sosyal medya hesabından da yaptığı açıklamada 5 milyon emekli için hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Emeklilikte yaşa takılanlar konusunun meclis gündemine gelmek üzere olduğunu belirten Koç bu konuda önemli adımların atılacağı müjdesini verdi.

sgk-ssk-bag-kur-emeklisine-canli-yayinda-mujde-geldi-3-maas-avans-450-tl-intibak-zammi-ekim-maas-3

EMEKLİ İÇİN İNTİBAK ZAMMI YOLDA

Yücel Koç, TGRT Haber ekranlarında yaptığı açıklamada emekli vatandaşlar için de intibak zammının Yolda olduğunu söyledi. Üst düzey yetkililerle görüşme yaptığını ve bu konuda çalışmaların sürdüğünü belirten Koç, 2021 yılında bayram ikramiyesi ve enflasyon zammı alan emeklilerin intibak zammı içinde geri sayım başladığını söyledi. Yapılan açıklamalara göre emekli vatandaşların Ocak ayında yüzleri gülecek. Hem enflasyon zammı alacak olan emekliler hem de intibak zammı ile ceplerini dolduracak.

Emekliler için ek gelir fırsatı da yolda. Türkiye Emekliler Derneği, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak emekli vatandaşların hayatını daha rahat koşullarda sürebilmesi için maaşlarının En az asgari ücret seviyesine çekilmesi gerektiğini dile getirmişti. 13 milyon emeklinin yüzünü güldürecek gelişmenin de Ocak ayından itibaren yaşanacağı iddia ediliyor. Türkiye Emekliler Derneği tarafından talep edilen bu zammı kabul edilirse emekli vatandaşların olduğu en düşük maaş asgari ücret seviyesinde olacak yani 3.000 liraya yaklaşacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@