Ziraat Bankası VakıfBank ve Halk Bank tarafından başlatılan ihtiyaç kredisi kampanyalarına SGK'da destek vermiş durumda. Bu anlamda SGK‘nin desteğiyle SGK çalışanlarına ve emeklilere 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verilmektedir. Başvuru yapan herkes alıyor! Son tarih açıklaması yapıldı. İşte haberimizin detayları

SGK tarafından 50.000 TL anında hesaplara yatıyor! Başvuru yapan herkes alıyor! Son tarih açıklaması yapıldı... Kısa bir süre önce ihtiyacı olan kişiler için 50.000 TL’ye varan SGK destekli ihtiyaç kredisi başvuruları ramazan bayramı öncesinde başlamıştır. Bu krediye başvurmaları durumunda aynı gün içerisinde ödemeler yapılmaktadır. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halk Bank tarafından başlatılan ihtiyaç kredilerinin başvuruları hızlı bir şekilde sonuç almaktadır. İhtiyaç kredisine ödemeleri aynı gün içerisinde hesaplara yatırılmaktadır. İhtiyaç kredisi SGK destekli olarak verilecektir. Bu kredi sadece emekli ve sigortalı olan kişiler için ihtiyaç kredisidir.  Bu krediyi alan emekli ve sigortalı kişiler daha sonrasında 36 ay vadeli şekilde ödemektedirler. Bu krediyi almak için çok fazla Koşula gerek duyulmamaktadır. Tek şart sigortalı olarak son çalıştığı iş yerinde altı ay Sigorta primlerini yatırmış olması yeterlidir. Emekli kişiler için de geçerli olan tek şart emekli maaşlarını Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank üzerinden alıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartı uyan tüm emekli ve sigortalı kişiler ihtiyaç kredisini alabilmektedirler.

Destek Kredisi Miktarı Nasıl Belirlenir?

SGK‘nin desteğiyle SGK çalışanlarına ve emeklilere 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu ihtiyaç kredisi için aranan çok az şart vardır. Bu şartlara uygun olan kişiler kendilerine en yakın bankaya gidip başvuruda bulunabilirler. Kredi başvurunuzun onayı size en kısa sürede haber verilecek ve eğer bu haber olumlu yönde ise 50.000 TL’ye varan krediniz gün içerisinde hesabınıza yatırılmış olacaktır. Bu kredi 50.000 TL’ye kadardır fakat daha düşük limitlerde onay alabilirsiniz. 

Destek Kredisi Başvurusu İçin Neler Yapılması Gerekir?

Destek kredisinin başvurusu oldukça kolaydır. SGK’lı çalışanlara ve emekliler için geçerli olan destek kredisi sigortalı çalışanlar için son çalıştığı yerde altı ay primini ödemiş olması ve emekli olan kişi neredeyse emekli maaşlarını belirli bankalardan alıyor olması gerekmektedir. Bunların oluyor olması durumunda en yakın bankaya başvurarak ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz. Kredinin miktarı ve alma şartları banka tarafından sizlere bildirilecektir. Böylece ihtiyacınız olan destek kredisini alabilirsiniz. Bu kredinin geri ödeme şartlarını göz önünde bulundurmanız uygun olacaktır.

Emekliye Müjdeli Haberi Kamu Bankaları Veriyor! Bankadan Yeni Açıklama Geldi! Emekliye Müjdeli Haberi Kamu Bankaları Veriyor! Bankadan Yeni Açıklama Geldi!


Kaynak:ilan365.net