SGK Tarafından Yapılan Son Dakika Duyurusu Yapıldı! 10 bin TL Ödeme Yapılacak!

SGK tarafından yapılan duyuru ile birlikte emekli maaşını alan ya da sigortalı şekilde çalışmasını devam ettiren vatandaşlara özel 10 bin TL tutarına kadar bankalar aracılığı ile devlet destekli kredi

Ekonomi 21.10.2021 - 21:44 21.10.2021 - 21:44 Vural Pars

SGK Tarafından Yapılan Son Dakika Duyurusu Yapıldı! 10 bin TL Ödeme Yapılacak! SGK tarafından yapılan duyuru ile birlikte emekli maaşını alan ya da sigortalı şekilde çalışmasını devam ettiren vatandaşlara özel 10 bin TL tutarına kadar bankalar aracılığı ile devlet destekli kredi imkanı sunuluyor.

SGK aracılığı ile emekli maaşını alan ya da sigortalı şekilde çalışan vatandaşları yakından ilgilendiren bu duyuru kapsamında, 10 bin TL tutarına kadar bankalar aracılığı ile devlet destekli kredi verileceği belirtildi. Nakit ihtiyacı duyan vatandaşlar için yapılan bu duyuru SGK resmi internet sitesinde son dakika olarak yayınladı.

SGK ile Ziraat Bankası’nın arasında gerçekleştirmiş olduğu anlaşma kapsamında 10.000 TL tutarına kadar 36 ay vade üzerinden düşük faiz oranları ile kredi verileceği belirtildi. Banka kredi politikalarını sağlamış olan vatandaşlar için Ziraat Bankası hemen işlemlerini yerine getirip kredi kullanmalarına müsaade edilecektir. Ziraat Bankası 10.000 TL tutarına kadar verilecek olan kredinin ödemesini ise 3 ay ya da 6 ay ertelemeli şekilde yapılabilecektir.

SGK Destekli Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

SGK tarafından sunulan devlet destekli kredi kampanyasına başvurmak isteyen vatandaşlar 10 bin TL tutarına kadar bir onay almayı düşünüyor ise bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası tarafından kredi verilecek olmasından dolayı mevcut kredi politikalarını sağlamak önem arz etmektedir. Kredi notu ile banka kredi sicil durumuna T.C. kimlik numarası üzerinden sorgulama yapılarak kontrol edilmektedir. Durum değerlendirmesi sonrasında gereken onay verilebilmektedir. Banka üzerinden daha öncesinde kredi kullanan ve düzenli şekilde ödemelerini yerine getiren müşteriler ise şartsız şekilde banka şubelerine gitmelerine gerek kalmaksızın 10 bin TL tutarındaki kredilerine anında onay alabilmektedir.

sgk-tarafindan-yapilan-son-dakika-duyurusu-yapildi-10-bin-tl-odeme-yapilacak

SGK Destekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK destekli kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar belirlenmiş olan şartları sağlaması halinde kredi kullanmak için banka şubelerine giderek kimlik ve gelir belgelerini ibraz etmelidir. Emekli olan vatandaşlar ise maaşlarını banka üzerinden alıyor ise sadece kimlikleri ile başvuruda bulunmaları yeterlidir. SGK Devlet destekli 10 bin TL kredi düşük faiz oranı ile kullanımını onay alanlar hemen kullanmaya başlayabilecektir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@