SGK Tek Seferde 9.000 TL Ödeme Yapıyor! SSK ve SGK Şartlarını Sağlayanlar İçin Son Dakika Haberi

SGK üzerinden tek seferde 9.250 TL alma fırsatı. Şartları sağlayan vatandaşlara ödeme hemen ve karşılıksız yapılıyor. Destek ödemesinde başvurular devam ediyor…

Ekonomi 27.09.2021 - 22:26 27.09.2021 - 22:26 Vural Pars

Vatandaşlara SGK üzerinden tek seferde 9.250TL ödeme fırsatı. Unutanlar para alma hakkından faydalanamıyor. Şartlar sağlandığında karşılık ve hemen ödeme yapılıyor. Destek ödemelerinde başvurular devam ediyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen destekler arasında, iş görmemezlik, çeyiz parası, cenaze yardımları, evde bakım aylıkları ve yolluk ödemeleri bulunuyor. Bunun yanı sıra süt bakım parası ve doğum parası gibi desteklerde her ay yapılıyor.

Ödemelerden Yararlanabileceksiniz

Destek ödemeleri her ay düzenli bir şekilde vatandaşlara yapılıyor. Birçok vatandaş ise yapılan ödemeleri unutmaktadır. Unutulan paraları talep etme hakkı tamamen ortadan kalkıyor. Yaşlı, bakıma muhtaç, yeni doğan çalışan veya çalışmayan birçok kişiye ödemeler yapılıyor. Bu durumda olan vatandaşlar birçok ödemeden yararlanabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen ödemelerden başvuru yapan herkes faydalanabilir.

Destek Ödemeleri Nelerden Oluşur?

Gerek SGK gerekse devlet destekli olan ödemelere başvuran herkes gerekli şartları taşıması şartı ile rahatlıkla yararlanma fırsatına sahiptir. Başlıca destek ödemeleri şu şekildedir;

  1. Eğitim destek ödemesi
  2. İş görmemezlik desteği
  3. Yol yardımı desteği
  4. Doğum parası desteği
  5. Süt parası desteği
  6. Cenaze yardım desteği

Gibi birçok ödeme türlerinden faydalanabilir. Vatandaşlar ödemelerde gerçekleşen unutulmalardan dolayı sorguluma yapabilir. Sorgulama işlemi e-devlet SGK sorgulamasından gerçekleştirilir.

sgk-tek-seferde-9000-tl-odeme-yapiyor-ssk-ve-sgk-sartlarini-saglayanlar-icin-son-dakika-haberi1

SGK Doğum Parası

Yapılan ödemelerde en çok unutulan ödeme türü doğum parasında gerçekleşiyor. Sigortalı olarak bir yerde çalışan anneler doğum parası alabilirler.  Doğum yaptıktan sonra anne veya babaya süt parası olarak yardım da verilmektedir.

Asgari ücretli çalışan vatandaşa ilk çocuk dünyaya geldiği zaman 180 TL ödeme alma hakkına sahiptir. Doğum yardımı olarak da 300 TL, iş görmezlik ödemesi olarak 6.367 TL ödeme yapılmaktadır.  Yarı çalışma desteği ise 1.182 TL dir. Toplamda ise kişi 9.000 TL ye kadar bir ödeme hakkına sahiptir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@