SGK vatandaşlara toplu ödeme yapılacağını duyurdu.

Son dakika paylaşılan bilgiyle 18 yaşından büyük olup başvuru yapan tüm vatandaşlara SGK tarafından 2.750 TL tutarında ödeme yapılacak. Üstelik tek şart başvuru yapmak. Detaylar haberimizde sizlerle...

Bugün itibariyle SGK'ya başvuru yapan 18 yaşından büyük vatandaşlara 2750 TL nakit ödeme yapılacağı açıklandı! SGK müjdeli haberi az önce resmen duyurdu. Son dönemde devam eden ekonomik sıkıntılar, yaklaşan yeni yıl ve kış ayları derken birçok aile maddi olarak zor durumda kalıyordu. Maddi sıkıntılarla boğuşan ve kış için yakacak - kıyafet gibi masraflarını karşılamakta zorluk çeken bir çok aile bulunuyor. Bu noktada Devletten yardım eli geldi. İhtiyaç sahibi aileler belirlenerek kış için destek ödemesi verilecek.

Dar gelirli olup maddi sıkıntı yaşayan, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar için yeni bir yardım türü açıklandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar SGK'dan gelen bu habere oldukça sevinecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), dar gelirli ailelere yönelik hazırladığı yardım paketi kapsamında muhtaçlık durumuna sahip olan vatandaşlara toplu olarak 2.750 Tl nakit ödemesi gerçekletirecek.

Tek Şart Bulunuyor

Ödemeler Hesaplara Yansımaya Başladı! 12 Ay Boyunca PTT'den 1230 TL Verilecek! Ödemeler Hesaplara Yansımaya Başladı! 12 Ay Boyunca PTT'den 1230 TL Verilecek!

SGK tarafından verilen 2750 TL destek ödemesinden yararlanabilmek için tek şart ise gerçekten ihtiyaç sahibi olmaktır. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespiti Kamu kurumlarınca yapılacak araştırma ve vatandaşlarca ibraz edilecek başvuru belgeleriyle saptanacaktır. Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılan vatandaşlar bu yardımdan yararlandırılacak ve nakit 2.750 TL ödeme yapılacaktır.

SGK'dan Maaş Bağlanıyor

Kadınlar, gençler ve emekliler için 3 maaş tutarında nakit ödeme müjdesi de verildi. Özellikle kadınlar için sağlanan destekler bir hayli artıyor. Babası veya eşi vefat eden kadınlara maaş bağlanıyor. Aynı şekilde ölenin geride kalan kız ve erkek çocukları da maaş bağlanarak bu ödemelerden yararlandırılıyor. Diğer taraftan emeklilere de 3 maaş tutarında nakit desteği sağlanıyor.