SGK'dan yaşlı vatandaşlara müjde geldi! Sosyal güvencesi olmayan yaşlılara belirli şartlar dahilinde aylık maaş bağlanıyor. Üstelik 2022 yılında ayda 1500 TL tutarında ödeme yapılıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) son dakika müjdesini yayınladı! SGK tarafından paylaşılan müjde gibi haberle yaşlı vatandaşlar, zorlu ekonomi şartlarında bir soluk alabilecekler. SGK'dan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara maaş bağlanıyor. Üstelik hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan yaşlı vatandaşlar, sadece başvuru yaparak şart aranmaksızın bu aylıktan yararlanabiliyor ve ayda 1.500 TL ödeme alabiliyorlar. SGK tarafından yapılan duyuruyla milyonlarca vatandaş maaş alabilecek! Peki başvuru nasıl yapılır? SGK maaş bağlatmak için başvuru nereye yapılır? Şartlar nelerdir? Kimler aylık 1500 TL maaş bağlatabilir? Emeklilik imkanı bulunmayan ve herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayan vatandaşlar SGK'dan yaşlılık maaşı alabilmektedirler. SGK Yaşlılık maaşı ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle...

yaslimaas

Başvuru Yapana SGK'dan 65 Yaş Aylığı Bağlanıyor!

Vatandaşlar arasında 65 yaş aylığı olarak da bilinen yaşlılık aylığı, SGK'ya başvuru yapıp şartları taşıyan tüm herkese bağlanıyor. Ancak bu aylığın bağlanabilmesi için bir takım şartlar da aranıyor. Devamlı olarak her ay düzenli biçimde ödenen 65 yaş aylığından yararlanabilmek için kişinin 65 yaşını doldurmuş olması ve herhangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması gerekiyor. Emekli olup emekli maaşı alan vatandaşlara 65 yaş aylığı bağlanamıyor. 2 şartı birlikte sağlayan vatandaşlar, SGK'ya bir dilekçe ile müracaat ederek kısa sürede kendilerine 65 yaş aylığı tahsis edilmesini sağlayabiliyorlar.

Gözden kaçırmayın

Saadet Partisi de "Biz" Ve "Siz" Diyerek Ayırdı! Türkiye'de Ayrımcılıkta Gelinen Noktanın İğneli Dili Alkışlandı! Saadet Partisi de "Biz" Ve "Siz" Diyerek Ayırdı! Türkiye'de Ayrımcılıkta Gelinen Noktanın İğneli Dili Alkışlandı!

SGK Yaşlılık Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK tarafından alınan 65 yaş aylığı başvurularına hak sahibi binlerce hatta milyonlarca vatandaş başvuruda bulunuyor. Başvurular, başvurucunun ikamet ettiği il valiliklerinden veya kaymakamlıklar vasıtasıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yahut da bizzat Sosyal Güvenlik Kurumu İl-İlçe Müdürlüklerine müracaat ederek yazılı bir dilekçe vermek suretiyle gerçekleştiriliyor. Başvurusu onaylananlara her ay PTT üzerinden aylık 1.500 TL maaş ödemesi yapılıyor.