SGK’da Eksik Prim Olanlar Hatta Girişi Olmayanlar da 50 Bin TL Destekle Emekli Şansı!

Senelerce çalışıp yaşını ve de hizmet süresini doldurmuş olmasına karşın, emeklilik için gerekli olan prim günlerini dolduramayan kişiler, isteğe bağlı olarak prim ödemesini yaparak emekliliğe hak kaz

Ekonomi 25.11.2021 - 20:16 25.11.2021 - 20:16 Vural Pars

Emeklilik bütün çalışan ve çalışmayan herkesin en büyük hayalleri arasındadır. Ancak ne yazıktır ki her çalışan kişi, emekliliğini hak edemeyebilir. Bu durumda ise devlet vatandaşların emekli olması için kişilerin isteğine bağlı emeklilik şansını sunuyor. Senelerce çalışıp yaşını ve de hizmet süresini doldurmuş olmasına karşın, emeklilik için gerekli olan prim günlerini dolduramayan kişiler, isteğe bağlı olarak prim ödemesini yaparak emekliliğe hak kazanabiliyor. Ancak bu ödemelerin yapılabilmesi için belirli bir miktar para gereklidir. Devlet bankaları, SGK ile anlaşarak bu konuda vatandaşlara çözüm sunuyor.

Emekli Olmak İsteyenlere Halkbank’tan Destek!

Halkbank, vatandaşların isteğe bağlı emeklilik şansından faydalanarak emekliliğini talep eden vatandaşlara da benzersiz bir destek sunmaktadır. “SGK Emeklilik Kredisi” şeklinde adlandırılan söz konusu kredi, %1,55 faiz oranı ile 36 aylık vade ile emekli olmak isteyenlere sunuluyor. Emeklilik kredisi çekip emekliliğini alanlar, maaşlarını Halkbank üzerinden almaya başlıyor ve de kredi taksitleri bu durumda seçilen ödeme biçimi ile emeklilerin maaşından kendi belirlediği taksit süresi boyunca kesintiye uğruyor.

Halkbank, bu krediyi aylık olarak eşit taksitli olmak üzere, 3 ayda bir olarak eşit taksitli ya da 3 ay ödemesiz olarak dönemli aylık eşit şekilde taksitli ödeme seçeneklerini sunuyor. Yaşına dolduran ama prim günü eksik olduğundan dolayı emekli olamayanlar, Halkbank’ın avantajlı kredisi İLE hayallerine kavuşabiliyor.

sgkda-eksik-prim-olanlar-hatta-girisi-olmayanlar-da-50-bin-tl-destekle-emekli-sansi1

Ziraat Bankası Emekliliğe Yol Açıyor!

Emekli olmak isteyen ancak bir türlü olamayan vatandaşlara önemli bir müjde de Ziraat Bankası aracılığı ile geliyor. Ziraat Bankası, SGK ile yaptığı emeklilik anlaşması kapsamında, yaşını doldurmuş fakat eksik prim günü ödemesi olduğu için emeklilik hakkını elde edememiş vatandaşlara önemli bir fırsat sunuyor. Bu kredide %1,28 faiz oranları ve de 60 aya varan taksit seçenekleriyle her vatandaşı emekli edecek kredi kampanyasını duyuran Ziraat Bankası, krediyi alan emekli vatandaşın emekli maaşını Ziraat Bankası üzerinden almasını gerektiriyor. Böylece emekli maaşını almaya başladığı tarihten itibaren kullandığı kredinin taksitleri emekli maaşından otomatik olarak tahsil edilebiliyor. Bu kampanyaya ek olarak emekli promosyonlarından da faydalanma imkanı tanınıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@