SGK ve BAĞ-KUR toplu para iadesi son dönemlerde en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Gerekli koşulların sağlanması durumunda SGK binlerce lira parayı geri iade ediyor. Üstelik şartları çok kolay yani sadece basit kriterlere uyarak hemen tek kalemde geri iade alabilirsiniz.  SGK toplu para iadesi ve şartları hakkında detaylar haberimizde…

sgkdan-binlerce-lira-geri-odeme-alabilirsiniz-sartlar-cok-kolay-tek-kalemde-parayi-alabilirsiniz-2

SGK'dan binlerce lira geri ödeme alabilirsiniz! Şartlar çok kolay, tek kalemde parayı alabilirsiniz! SGK Toplu para iadesi ile ilgili detaylar bir süredir emekli olmaya hazırlanan vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. SSK ve BAĞ-KUR kayıtlı çalışanların yeterli gün prim gün sayısını doldurması ve birtakım Şartları yerine getirmesi gerekiyor. Emeklilik için istenen şartlardan birini yerine getiremeyen vatandaşların toplu para alma hakkı bulunuyor. Birçok sigortalı bunu bilmediği için de uzun zamandan beri ödemeleri geri alamıyor. Peki SGK toplu para iadesi nasıl olur? geri Ödeme nasıl olur?

sgkdan-binlerce-lira-geri-odeme-alabilirsiniz-sartlar-cok-kolay-tek-kalemde-parayi-alabilirsiniz-3

BİRİKEN BÜTÜN PARAYI ALABİLİRSİNİZ

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen primlerin biriken parasını geri alma şansınız bulunuyor. SSK ve BAĞ-KUR’lu olarak çalışan vatandaşlar emekli olma şartlarından birinin yerine getirmemeleri durumunda yaş şartını tamamlanmış olurlarsa SGK'ya başvuru yaparak sigorta primlerini geri alma şansı elde ediyor. Elbette bunun da birtakım şartları bulunuyor. Bu koşullara uyan vatandaşlar sadece bir dilekçe ile başvuru yaparak hemen geri ödeme alabiliyor.

sgkdan-binlerce-lira-geri-odeme-alabilirsiniz-sartlar-cok-kolay-tek-kalemde-parayi-alabilirsiniz-1

EMEKLİLİK PRİMİNİ TAMAMLAYAMAYANLAR ALABİLİR

1999 öncesi sigortalı olan vatandaşlar 3600 güne emeklilik prim gün sayısını tamamlayarak 58 yaşında emekli olabiliyor. Ancak bugünü tamamlayamayan vatandaşlar ödediği prim gün sayısını SGK’dan toplu olarak talep edebiliyor. Ancak bu parayı alabilmek için de birtakım kuralları Şartları yerine getirmek gerekiyor.

sgkdan-binlerce-lira-geri-odeme-alabilirsiniz-sartlar-cok-kolay-tek-kalemde-parayi-alabilirsiniz-4

SGK GERİ ÖDEME ŞARTLARI

Emeklilik yaş ve yıl şartını doldurmuş olmasına rağmen hala primi eksik olduğu için emekli olamayan vatandaşlar Toplu para alma imkânına sahip oluyor. Bu imkan hem SSK hem de bağ-kurlular için geçerli. Ayrıca memurlarda da belli şarkı yerine getirmeleri durumunda toplu geri ödeme almak mümkün.  Toplu para almak ya da geri ödeme almak için sigortalı olarak çalışmıyor ya da kendi işini yapmıyor olmak gerekiyor. Aynı zamanda emeklilik için gerekli olan üç şarttan yıl ve yaşı tamamlamış olmanız halinde hemen SGK'ya dilekçe yazarak paranızı geri alabilirsiniz.