SGK'dan Flaş Duyuru! Başvuru Yapana Toplu Ödeme Yapılıyor İşte Başvuru Ekranı

SGK'dan milyonlarca kişiye müjde! Başvuru yapan SGK'dan toplu para ödemesi alabiliyor. Sigortalı olarak çalışan milyonlarca kişi bilmediği için başvuru yapmıyor ve toplu para ödemesi alamıyor.

Ekonomi 04.09.2021 - 10:04 04.09.2021 - 10:04 Berkay Keskin

Ancak başvuru yapanlara SGK tarafından kısa sürede yüksek miktarlarda toplu para ödemesi yapılıyor! Peki kimler başvuru yapabilir? SGK'dan toplu para ödemesi almak için şartlar nelerdir? Bugün itibariyle başvurular başladı. Sgk başvuru yapanlara anında (derhal) toplu para iadesi yapıyor! SGK'dan toplu para iadesinin ve toplu para ödemesinin tüm detayları, şartları haberimizde sizlerle...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başvuru yapanlara toplu para ödemesi yapıyor! Nihayet beklenen açıklama yapıldı ve başvurular alınmaya başlandı. SGK'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren önemli karar! SSK, Bağkur ve Memurlar başvuru yaparak SGK'dan toplu para ödemesi alabilecekler. Bugün itibariyle yapılacak başvurular hızla sonuçlandırılarak anında toplu para ödemesi gerçekleştiriliyor. Peki şartlar nelerdir? Kimler SGK'dan toplu para ödemesi alabilir? SGK toplu para müjdesinin detayları sıklıkla araştırılıyor.

SGK'dan Toplu Para Ödemesi! Müjde Geldi

Uzun yıllar boyunca prim ödemesi yapıp bir gün emekli olmanın hayalini kuranlar ancak yaş ve hizmet yılı şartını tamamladıkları halde eksik primleri nedeniyle emeklilik hakkı elde edemeyip eksik primlerini tamamlama şansı da bulunmayan vatandaşlar, SGK'ya başvuru yaparak ödedikleri primleri topluca geri alabiliyorlar! SGK'dan toplu para iadesi alabilmek için ilk şart SGK İl veya İlçe Müdürlüklerine bizzat dilekçe ile müracaat edip başvuru yapmaktır.

SGK'ya toplu para ödemesi için başvuru yapanlar iki şartı taşımaları halinde anında ödemelerine kavuşmaktadır. Bu çerçevede SGK'ya toplu para iadesi için dilekçe ile başvuru yapanlarda öncelikle sigortalı olarak çalışıyor olma şartı aranmaktadır. Çalışmaması halinde ise kendisine ait bir işyerinin bulunması gerekmektedir. SSK'lılar SGK'dan toplu para iadesi alabilmektedir. 

SGK'dan Toplu Para Alabilme Şartları

Kurumdan (SGK) toplu para iadesi alabilmek için aranılan en önemli şart emeklilikte iki şartı yerine getirip sadece prim şartını yerine getirememektir. Bu çerçevede emeklilikte hizmet yılı ve yaş şartını tamamlamak ancak prim ödeme gün sayısında eksiği bulunmak gerekiyor. SGK primi eksik yatıp kalan çalışma hayatında da askerlik veya doğum borçlanması gibi yöntemlerle bu primleri doldurma imkanı bulunmayan vatandaşlar başvuru yaparak, o tarihe dek ödedikleri primleri tek seferde geri alabiliyorlar.

Başvuru Nasıl Yapılır?

SGK'dan toplu para iadesi için yukraıda belirtilen şartları taşıyan ve emekliliğe hak kazanamayan vatandaşlar ikamet ettikleri il veya ilçelerdeki SGK merkezlerine müracaat ederek dilekçe ile başvuruda bulunabiliyor. Elektronik ortamdan başvuru yapılamıyor. Şartları taşıyanların başvuruları derhal incelenerek olumlu sonuçlandırılıyor ve başvuru dilekçesinde belirtilen IBAN numaraları üzerinden banka hesaplarına toplu para ödemesi gerçekleştiriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@