Emekli olan kişilere SGK destekli olarak yeni bir müjde daha geldi. Emekli olan kişiler kredi kullanmak istiyorlarsa artık sadece kimlikleriyle birlikte nakit sıkıntısını giderebilecekler. Kamu bankaları başta olmak üzere özel bankalar ve katılım bankaları da bu kampanyalara katıldı. Ziraat Bankası kredi kampanyası ile ilgili detayları duyurdu. Emekli olan kişilerin alabilecekleri bu kredilerde, alacağınız kredileri 36 ay vadeye bölebileceksiniz. 

Faiz oranlarında ise bankalar kendi politikalarına göre, uyguladıkları faiz oranları'ndan yararlanacaklardır. Banka kredi notu, banka kredi sicili, kredi verecek olan bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur. Kredi kullanmak isteyen kişiler bu emekli olması durumunda hızlı bir şekilde kredilerini en yakın banka şubelerinden veya bankaların internet bankacılığı üzerinden de alabileceklerdir. 

Emekli olan kişiler SGK üzerinden aldıkları emekli maaşları ile birlikte kredilerini en yakın banka şubelerinden kullanabiliyorlardı. Banka şubesine gidecek zamanı olmayan kişiler ise başvuru yapamıyorlardı. Artık internet bankacılığı üzerinden bu işlemler hızlı bir şekilde yapılacak. Emekli maaşını banka şubesinden alan kişiler bankanın kendi internet bankacılığına girerek kendi hesapları üzerinden yapacakları, emekli kredileri başvurularında en az 10000 TL en yüksek 100000 TL'ye kadar kredi onay alabilecekler. 

Kampanyayı ilk başlatan banka Ziraat Bankası oldu. 

Ziraat Bankası üzerinden kampanyaya katılacak olan kişiler bu banka üzerinden aldıkları emekli maaşları ile birlikte kredilerini kullanabilirler. Aldığınız emekli maaşın 30 katına kadar 36 ay vadeye kadar banka şubelerinden kredi kullanırken, 100000 TL'ye kadar da internet bankacılığı üzerinden kullanabileceksiniz. Ziraat Bankası, resmi internet sitesine girerek buradan da kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. 

sgkdan-mujdeli-haber-emekliye-beklenen-mujde-geldi-artik-nakit-sikintisi-kalmayacak-istediginiz-1

Denizbank ve Finansbank da 100000 TL'ye kadar limitlerini yükseltti. 

Özel bankalardan olan Denizbank ve Finansbank'da yüz bin TL'ye kadar emekli kredisi kampanyalarında limitlerini yükseltti. Sgk üzerinden anlaşma yapılan ve düşük faiz oranları ile kredi verileceğini duyuran bu iki banka hızlı bir şekilde kredi başvurularını banka şubelerinden aldıkları gibi, ayrıca internet üzerinden ve SMS ilede oluyor. Cep telefonunuzun mesaj kısmına girerek TC kimlik numaranızı yazabilir ve buradan kredi başvurunuzu 50 30 numarasına mesaj atarak, Finansbank üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Denizbank üzerinden başvuru yapacak olan müşteriler ise kredim yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaralarını da yazarak, 32 80 numarasına mesaj göndererek işlem yapabileceklerdir.