SGK’ya Başvuranlara Ödeme Yapılacak! İşte SGK Geri Ödemesi Sorgulama İşleminin Detayları

SGK’ya Başvuranlara Ödeme Yapılacak! İşte SGK Geri Ödemesi Sorgulama İşleminin Detayları haberimizde...

Ekonomi 31.08.2021 - 18:05 31.08.2021 - 18:05 Vural Pars

SGK’dan gelen müjdeli habere göre, SGK geri ödemesi sorgulama işlemi yapan binlerce vatandaşın yüzü gülecek. Bu haberi uzun süredir bekleyen vatandaşlar, sonunda rahat bir nefes alabilecekler. Bazı önemli şartlar dâhilinde SGK’dan ödemelerinizi geri alabilmeniz mümkün olacak. İşte tüm bunlar için yapmanız gerekenler ve haberin detayları…

Uzun zamandır beklenen SGK geri ödeme işlemi gerçekleşmeye başladı. Bu fırsattan yararlanmak için yapmanız gereken, bulunduğunuz ilçedeki Sosyal Güvenlik merkezini ziyaret etmek. Bu merkezlere toplu para ödemesi kapsamındaki ödemeden faydalanmak istediğinize dair dilekçe vermeniz gerekiyor.

SGK Geri Ödemesi Sorgulama İle Ödediğiniz Miktarları Geri Almanız Mümkün!

Bahsi geçen SGK geri ödeme sistemi, iki temel koşulu sağlamanızı istiyor. Bu koşulları sağladığınız takdirde başvuru yaparak geri ödemeden faydalanabileceksiniz. Bu toplu ödemeyi alabilmek için ilk temel şart bir sigortalı işte çalışıyor olmak. Eğer bu şartı sağlamıyorsanız, kendi iş yerinizin olması önemli hale geliyor. Ayrıca başvurunuzun kabul edilmesi için BAĞ-KUR’unuzun olmaması da gerekmekte.

Ödemeyi alabilmek için ikinci önemli şartın ise, emeklilik durumuyla alakalı olduğu belirtildi. SGK geri ödemesi sorgulama için emekliliğe dair şartlardan en az ikisinin yerine getirilmiş olması bekleniyor. Bu iki önemli şart, kişinin emeklilik için çalışması gereken yıl miktarını çalışmış olması ve emeklilik yaşını tamamlamış olması şeklinde ifade ediliyor.

SGK Nakdi Ücret Desteği Sorgulama

Bahsi geçen emeklilik şartlarıyla birlikte kişiler emekliliğe hak kazanmış oluyor. Böylece onlar, SGK’ya bağlı çalışanlarla birlikte bu toplu para ödemesinden faydalanmaya hak kazanabilecekler. SGK’ya bağlı vatandaşları sevindiren bu SGK toplu para ödemesi, belirtilen şartlar sağlandığında alınabiliyor. Ayrıca bunun için yapmanız gereken tek ise başvurunuza dair dilekçeyi SGK’ya teslim etmek.

sgk12

Binlerce kişinin merak ettiği SGK geri ödemesi sorgulama işlemi için SGK’nın sitesinden detayları okumanız mümkün. Bunun yerine, daha detaylı bilgi almak için SGK müşteri hizmetlerini arayabilir ve toplu ödeme imkânı hakkında kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz. Gerekli koşulları sağlayan herkes başvurusunu yaparak bu imkândan yararlanabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@