Dogecoin ve Shiba Inu yeni rekor beklentisi sosyal medyada gündem oldu. Peki Dogecoin ve Shiba Inu yeni rekor 1 TL olur mu? Shiba coin haberleri son dakika! Shiba coin yükselir mi? İşte detaylar

Kripto para sektöründe dinamik günler yaşanmaya devam ediyor. Bu kapsamda gözler Doge ve Shiba Inu üstüne çevrilmiş halda. İşte detaylar.
Son dönemde kripto para sektöründe dinamik günler yaşanıyor. Rusya – Ukrayna arasında patlak veren savaş, genel olarak kripto paraları kötü etkiledi.
Hali hazırda kripto paralar bir gün yükselirken, ertesi gün sert düşüşler yaşayabiliyor. Bu hal yatırımcıların karar vermesini de zorlaştırmış halda.
Normal şartlarda grafikleri okuyarak birtakım tahminlerde bulunmak işe yarayabilir. Ancak sahip olunan tabloda grafik okumak da çok çok getiri sağlamıyor.

Yine de Twitter üzerindeki analistlerin sahip olunan dönemde öne çıkardıkları iki coin sahip olunan. Doge ve Shiba Inu. Bilindiği üzere Doge Coin’in bugünlere gelmesinde Elon Musk’ın yadsınamaz bir katkısı sahip olunan. Nitekim aynı hal Shiba Inu amacıyla de geçerli.

Doge ve Shiba Inu coin'de yeni rekorlar var mı?

Analistlerin yorumlamasına göre her iki coin de müthiş bir potansiyele sahip. Ancak kısa vadede yeni ATH görünmesi çok da mümkün değil.
Bazı analistler iki coinin de uzun vakitli yatırımlarda kazandırabileceğini belirtiyor. Ancak genel olarak bir vakit telaffuz etmiyorlar.
Hatırlanacağı üzere bir ara Doge’nin 1 dolar olacağına dair söylentiler de vardı. Ancak Doge Coin 0.6 doları geçememişti.
Şimdi asıl merak edilen neden ise Shiba Inu’nun yeni ATH belirleyip belirlemeyeceği. Analistler bu hususta da çekimserler. Ancak Shiba Inu’nun yeni ATH oranına DOGE’den daha yakın olduğunu düşünüyorlar.

Shiba Inu coin nedir?

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Aynı zamanda Shiba Token olarak tanınmış Shiba Inu'nun kodu: SHIB'tir. "Ryoshi" olarak tanınmış anonim bir fert tarafından Ağustos 2020'de yapılmıştır. Dogecoin'den sonra piyasaya sürülen Shiba Inu'ya "DOGE Killer" lakabı takılmıştır. 

Shiba Inu'nun fiyatının oldukça düşük olması sebebiyle milyarlarca hem de trilyonlarca adet satın alına bilinmektedir. An itibariyle dolaşımda aşağı yukarıya 400 trilyon Shiba Token bulunmaktadır.

Shiba Inu'nun ismi logosunda teşhis edilen aynı ismi taşıyan köpek türünden gelmektedir. Dogecoin'den ilham alınarak borsaya giren kripto para bundan sonra Dogecoin'den daha başarılı olma gayesi gütmektedir. 

NOT: Haberimiz kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.