Show Tv Cam Tavanlar Dizisinden Kötü Haber! Apar Topar Final Yapıyor!

Show TV'nin yeni dizisi Cam Tavanlar'dan kötü haber geldi. Ojo Pictures'un büyük umutlarla çektiği dizi reytinglerde çuvalladı.

Dizi Haberleri 16.06.2021 - 14:52 16.06.2021 - 14:53 Ece Sahan

Show Tv'nin yeni yaz dizisi Cam Tavanlar bu senenin tüm yaz dizileri gibi kötü bir başlangıç yaptı. Türk halkı tüm sezon bol acıtasyon bol dram bol duygu istismarı ve silah, mafya dizilerine reyting rekorları kırdırdı üzerine de içimiz şişti demişti. Ancak yaz dizilerinin yüzüne bile bakmamaya devam etti. 

Başrollerinde Bensu Sorel ve Kubilay Aka'nın yer aldığı Cam Tavanlar dizisi oldukça kötü bir başlangıç yaptı. Yaz dizisi kıvamında çok daha soğuk ve drama çalan ilk bölümü bile izlenmedi.

Yaz diziler bu sezon içimizi açacak ekranlar sonunda dramdan acıtasyondan mafyadan kurtulacak derken yine korkulan oldu. Reytinglerde çakılan dizilerden final kararları açıklanmaya başlanıyor. Onlardan ilki Cam Tavanlar dizisi oldu.

Şimdiye kadar Aşkın Tarifi, Cam Tavanlar, Baht Oyunu ve Ada Masalı adlı yeni yaz romantik komedi dizileri başlamıştı. Ancak tüm bu diziler oldukça eğlenceli iç açıcı olmalarına reytinglerde varlık gösteremedi. Yıllarca aynı acıtasyonları aynı dramları aynı mafyatik olayları karakterleri izleyen ve bunlarla istismar duygularını besleyen izleyiciler yaz dizilerine hep aynı aşk hikayesi diyerek görüş bildirdi. Yaz dizilerinde ki aşk, sevgi, şehirli kadınların kendi ayakları üzerinde durmaları, doğaya, kendinden başka canlara gösterilen saygı ve sevgi, komik durumlar, absürt çekimler Türk izleyicisinin gerçeği olmak istenmedi. Bunlar halkın gerçekleri olmasın diyerek halka mafya, istismar, dayak yiyen kadınlar, tecavüze uğrayan kadınlar, delikanlı adı altında bir canlıyı insanı öldürenler, kendine aciz davranana aşık olan kadınlar izletilerek gençlerin iyice drama, saldırganlığa, hayata bencilce acımasızca bakması aşılanması istendi.

Doktor dizilerinde dahi en acitasyonu, dramı bol en klasik hikayeleri, tipleri, diyalogları, aşkları ve çekimleri bol diziler reyting yaparken ekranların en kaliteli işi olarak adını yazdıran Hekimoğlu dahi reyting kurbanı yapıldı.

Toplumun artık tamamen yozlaşmış, cani, becil, ikiyüzlü, iftiracı, kendinden başka hiçbir canlıya önem vermeyen cahil özgüveni ile uzman gibi profil çizen ve korkunç bir halde olduğu halde takipçiler yapan ancak kendilerini farklı gösterdiği ikiyüzlü yorumları sosyal medya da gözler önünde zaten.. 

Öyle ki 8 yaşında çocukların bile bir köpeği kediyi dövenerek bayılatana kadar görüntülerini görebiliyoruz. Bu çocukların ebevenyleri ise sosyal medyada sevgiden, temizlikten, saygıdan, insandan, ahlaktan en çok bahsederek başkalarını başka canlıları hatta doğayı hedef gösterenler oluyor. Daha sonra ise bu çocuklar büyüdüğünde sosyal medyada adalet arayanların failleri oluyor. En ufak park meselesinde bile bir adamı bıçaklayabilen bir toplum oluyor.  

CAM TAVANLAR FİNAL Mİ YAPACAK?

Show Tv'nin ve Ojo Pictures'un başrollerinde Bensu Sorel ve Kubilay Aka'nın yer aldığı Cam Tavanlar dizisi ilk bölümü diğer bu senenin yaz dizileri gibi izlenmedi.

Aslında dizide Kubilay Aka ve Bensu Sorel uyumu pek seyirciye geçecek bir uyum olmadığı aşikar. Dizinin çekimi ise pek yaz dizisi kıvamında değil oldukça boğuk ve karartıcı. Bu kapsamda aslında son dönem Türk izleyicisi sevebilir ancak yine de yaz dizilerini sevmeyen Türk seyircisi yine tercihini dramdan, şiddetten, mafyalıktan, tecavüzden, istismardan bol acıtasyondan seçti.

Ancak dizinin ikinci bölümünde ise asıl hikayenin başlaması bekleniyor. Bakalım yaz dizisi olarak başkayan Cam Tavanlar adının hakknı verebilecek mi?

Ojo Pictures ve Show Tv diziye bir aylık bir süre biçti. Dizinin finali bu reytinglerle kaçınılmaz gibi duruyor. Ancak yinede bir ay zorlanarak seyircinin ilgisi bekleniyor. Bakalım bir ayın sonunda karar ne çıkacak?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@