Sıcak havalar için gün sayılırken meteoroloji uzmanları bile şaştı kaldı. Hava durumu fırtına ve yağmuru gösteriyor. Bugünden itibaren bu şehir ve bölgelerde ikamet edenler dikkat etmeli...

Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı! Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı!

Sıcaklıklar aldı başını gitti ama fırtınalar da eksik olmuyor. Bu hafta yağmurlar kesilecek diye tahmin ediliyordu. Uzmanlardan son dakika açıklaması geldi ve bazı bölgelerde sağanak yağışla fırtınanın etkili olacağı ortaya çıktı.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünkü hava durumu raporunu kamuoyuyla paylaştı. Raporda, ülkenin güney bölgelerinin zaman zaman yoğun bulutla kaplanacağı belirtiliyor. Özellikle Doğu Akdeniz'in doğu bölümü ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer şiddetli yağmur ve gök gürültüsü bekleniyor, fakat diğer bölgelerin genel olarak parçalı bulutlu olması öngörülüyor.

Sıcaklıklar Artacak

 Ülkemizin sıcaklık değerlerinin genel bir artış göstereceği, doğu bölgelerinin sıcaklığının mevsim normallerinde olacağı; ancak diğer bölgelerde sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde olacağı bildiriliyor.

Bugünden İtibaren Fırtına ve Rüzgara Dikkat!

Bugün (Cuma), Marmara bölgesinde güneybatıdan kuvvetli rüzgarın eseceği, bu rüzgarın hızının 40-60 km/saat arasında olacağı belirtiliyor. Bu nedenle olası olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve hazırlıklı olmaları öneriliyor.

20ekimhavadurumu