Sicili bozuklara uygun faizli 10.000 TL yaz kredisi!

Salgın sürecinde finansal sıkıntısı yaşayan vatandaşlara destekte bulunmayı öngören yüzde 1,09 faizli Yaza Hazırlık Kredisi, bayram sonrası sicili bozuk vatandaşlara da tanımla

Ekonomi 17.05.2021 - 23:49 17.05.2021 - 23:53 Berkay Keskin

Salgın sürecinde finansal sıkıntısı yaşayan vatandaşlara destekte bulunmayı öngören yüzde 1,09 faizli Yaza Hazırlık Kredisi, bayram sonrası sicili bozuk vatandaşlara da tanımlanacak. Son değerlendirmeler neticesinde, sicili bozuk vatandaşlara da yaz kredisi şeklinde temel yaz kredisi tanımlanmaya başlandı. İşte detaylar…

Mayıs sonu itibariyle, yaza hazırlık kredisinin tanımlanacağını açıklanmış ancak sicili bozuk vatandaşların başvuruları askıda bekletilmişti. Temel destek bayramları ilk olarak 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak halka aktarılmıştı fakat kredi puanı düşük olan birçok vatandaşa 3.000 TL tanımlanması da büyük tepki çekmişti. Yaza hazırlık kredisinin son fazında sicili bozuklara da 10.000 TL’ye kadar yaz kredisi tanımlanıyor.

Sicili bozuk vatandaşlara temel ihtiyaç kredileri geliyor!

Milyonlarca vatandaşı yakından takip ettiği yüzde 1,09 faizli 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL tutarlarındaki temel destek bayram sonrası kredilerinde sicili bozuk vatandaşlar beklemeye alınmıştı. Yaza hazırlık kredisinin başvuranlardan sicili bozuk olmayan vatandaşlar ile maaş bordrosu olanların kredilerinin ilk fazı Temmuzda. Sigortada son 6 ay içinde kaydı olmayanların başvurunu henüz ilk aşamada kabul edilmedi. Sicili bozuk olanların başvurularını bankalar almalarına rağmen yaz kredisi kapsamına ilk etapta almamıştı.

Sicili bozuk vatandaşa Yaza Hazırlık Kredisi!

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde vatandaşın kısa vadeli finansal problemlerini çözümleyebilmek için Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank yüzde 1,09 faiz oranlı 3.000 TL, 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL temel bayram kredilerini dalgalar halinde vatandaşa tanımladı. Temel bayram kredileri ilk olarak  Mayıs hesaplara tanımlanmaya başlandı ancak sicili bozuk olan vatandaşların temel bayram kredileri beklemeye alındı. Yapılan son dalgada sicili bozuk vatandaşlara da 10.000 TL’ye kadar temel destek bayram kredileri tanımlanmaya başlandı.

Bankalar Ramazan Bayramı sonrasında sicili göz ardı ediyor!

VakıfBank, Halkbank ve Ziraat Bankası, “herkes için yaz kredisi” diyerek kamuoyuna duyurduğu yaz kredisine başvuruları bankalar değerlendirmeye aldı. Yaza Hazırlık İhtiyaç Kredileri programı kapsamında “herkes için yaz kredisi” ile vatandaşın sicil durumu ne olursa olsun içinde bulunulan bu zor dönemde dikkate alınmayarak, kısa vadeli sıkıntılar çözüldü. Bankalar koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı oluşan finansal darboğaz durumunu göz önünde bulunduracak sicil dosyalarını bir kenara itti ve vatandaşa kolayca yaz kredisi kullandırmaya başladı. Artık, bankaların tümü sicili gözardı ederek vatandaşa yaz kredisi kullandırıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@