Ülkemizde yüksek ÖTV oranları otomobil almayı imkansız hale getiriyor. Döviz kurunda da yaşanan artışlar araba almak isteyen vatandaşları kara kara düşündürüyor

Almayan bin pişman olur! Sıfır KM otomobilleri ÖTV ödemeden trink alın! Devlet yeni hak tanıdı!  Ülkemizde ÖTV oranlarının yüzde 80 civarlarına çıkması vatandaşları araba alma konusunda tekrar düşünmeye sevk ediyor. Bu anlamda bilinmeyen bir durum var. ÖTV ödemeden de otomobil alma şansınız var. 

Sıfır KM otomobilleri ÖTV ödemeden alın! 

Türkiye'de otomobil satın almak isteyenler vergilendirmeler sonucunda fahiş fiyatlarla karşılaşıyorlar. ÖTV, KDV derken araba fiyatları neredeyse 3 katına kadar çıkıyor. Bu anlamda vatandaşlar ÖTV ödemeden araba almanın yollarını araştırıyor. Halinize göre ÖTV ödemeden otomobil sahibi olabilirsiniz! Bu hakka sahip olabilmek bağlamında Resmi Gazete'de bahsedilen birtakım şartları yerine getirmeniz lazım.  koşulları karşılamanız gerekiyor. Bu şartların en can alıcı noktası ise engelli bir kişi olduğunuzu rapor ile kanıtlamak. İşte ÖTV ile alakalı bulgular ve ÖTV ödemeden otomobil satın almanın yolları 

Emekliye yüzde 30 zam verileceği açıklandı! Emekliler bu habere bayram edecek! Emekliye yüzde 30 zam verileceği açıklandı! Emekliler bu habere bayram edecek!

ÖTV Ödemeden Otomobil Nasıl Alınabilir?

ÖTV eklenmeden otomobil alabilme hakkı yalnızca engelli vatandaşlara verilmiş bir haktır. 

Bu hak bağlamında engelli kişilerin hayat koşullarını basitleştirmek ve trafiğe çıkabilmelerine imkân verilmek isteniyor.  Vatandaşların en yakın hastaneye giderek engellilik durumlarını aldıkları belge ve rapor ile ibraz etmeleri lazımdır.  Vatandaşların engellilik seviyesi en az yüzde 40 olmalıdır. Bu şartlar sağlandıktan sonra engelli olan vatandaşlar otomobil alabilirler. 
 

ilan365.net özel haber