Sigaraya gelen yeni zam, vatandaşın cebini fazlasıyla ilgilendiriyor. Bu nedenle JTI, BAT ve Philip Morris'in sigara fiyat zammı gündem oldu. Vergi oranlarının artması bir yana, maliyetin de yükselmesiyle beraber sigaraya ödeyeceğiniz para arttı. Sigara markaları ve alınan ücretler haberimizde...

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Sigara markalarına göre ne kadar ücret ödeyeceğiniz ortaya çıktı. Yeni zamla birlikte şirketlerin kaç TL zam uygulayacağı ve diğer detaylar haberimizde yerini alacak. Philip Morris, JTI ve BAT şirketlerine ait pek çok sigara markası bulunuyor. İşte detaylar...  Sigara fiyatlarında yeni bir artış yaşandı. Marlboro, Winston, Parliament, Camel, Murattı ve Lark gibi popüler markaların fiyatlarına gözle görülür bir artış geldi. Bu artış, 15 TL'lik bir farkla tüketicinin cebini yakıyor. Sessizce yapılan bu zammın ardından tüketiciler tepki gösteriyor.

Sigara fiyatlarının artmasının yanı sıra, alkol ve tütün ürünlerine yapılan sık sık zamlar da devam ediyor. KDV ve ÖTV düzenlemelerinin etkisi altında olan bu fiyat artışları, tüketicileri oldukça zorluyor. Özellikle JTİ markasının Camel sarmalık tütün fiyatının 100 TL'ye yükseltilmesi, sigara kullanıcıları arasında büyük bir tepkiye yol açtı.

sigaraya-zam-geldi-2022-iddiasi-sigara-fiyatlari-artti-5-nisan-2022-gercek-mi

Sigara Fiyatları Güncel Liste (Ekim 2023)

  • Winston markasının çeşitli sigaralarının fiyatları 48 TL'den 51 TL'ye kadar değişiklik gösteriyor.
  • Camel markası 46 TL'den 48 TL'ye kadar değişen fiyatlarla satılıyor.
  • Monte Carlo ve LD markaları 46 TL fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.
  • Marlboro'nun çeşitli ürünleri 49 TL'den 55 TL'ye kadar değişiklik gösteriyor.
  • Parliament markasının fiyatları 51 TL ile 53 TL arasında değişiyor.
  • Murattı'nın fiyatları 48 TL ve 49 TL olarak belirlenmiş.
  • Lark, LM ve Chesterfield markalarının fiyatları ise 47 TL ile 48 TL arasında değişiyor.