Belediye, alacağı kararla birlikte sigara kullanmayanlara daha fazla maaş ödemesi yapacak. Belediye Başkanı öyle bir açıklama yaptı ki sigara içmeyenler bu duruma sevinecek. Maaşlar ek zam mı geliyor? 2023 yılında sigarayı bırakanların alacağı maaşlar belli oluyor.

Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak! Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak!

Sigara kullanımına ilişkin atılan bu adım gündem oldu. Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan, sigara kullanmayan personelin daha fazla ödeme alacağını duyurdu. Hayata geçirilecek bu uygulama sonrasında sistemin nasıl işleyeceği merak ediliyor. Sigara içen personel ile içmeyen personel arasındaki maaş farkı şaşırtacak.

Belediye Başkanı Sigarayı Bıraktı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sigarayı bıraktıktan sonra hayat kalitesinin arttığını ifade etmişti. Bu açıklamasından sonra aynı kaliteyi personellerinin de yaşamasını istiyor. Bunun için teşvik içeren bir uygulamayı hayata geçirecek. Sigara içmeyen veya sigarayı bırakan personeller daha fazla ödeme alacak.

Gizli İçenlere Ceza!

Hem teşvik alıp hem de gizlice sigara içenlere ise tespit edilmesi durumunda teşvikin ortalama 10 katı kadar ceza ödettirileceği duyuruldu. Dolayısıyla sigarayı gerçekten de bırakanlar için bu uygulama fazlasıyla dikkat çekici. Maaşına ek ödeme almak isteyen personellerin bir kısmı buna sıcak bakıyor. 2023 yılından itibaren hayata geçirilmesi beklenen uygulamada son durum ne olacak hep birlikte göreceğiz.

tanjuözcan