Sigara ve alkole gelen zam diğer ürünlerle karşılaştırıldığında oldukça fazla duruyor. Hükümetin yeni vergi sisteminde değişikliğe gideceği ve sigaralardan daha fazla vergi alınacağı belirtildi. Peki yeni sigara fiyatları 10 TL zamlanacak mı? Tüm markaların güncel fiyat listesini paylaştık.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Sigaraya yeni bir zam geleceği haberi tiryakileri harekete geçirdi. Sigaranın pahalanması durumunda en ucuz 60 TL'ye satılacağı iddia ediliyor. Marlboro, Parliament, Camel, Winston, Kent ve Chesterfield içenler kara kara düşünecek.

Sigaraya 10 TL Vergi Zammı!

Sigaraya gelecek vergi zammının 10 TL olacağı düşünülüyor. Özellikle Philip Morris ve JTI gruplarında son görülen 5 TL'lik zamla birlikte birçok markanın fiyatı arttı. Öne çıkan gelişmelerden biri de Camel Yellow 100 gr sarmalık tütünün fiyatının 85 TL'den 100 TL'ye çıkması oldu. Bu durum, sigara kullanıcıları arasında hayal kırıklığı yarattı. Şimdi ise 10 TL'lik artışın sigara kullanıcılarını nasıl etkileyeceği gündemde.

Bir Sigara 60 TL Olacak mı?

Bu gidişatta herhangi bir değişiklik olmaz ise sigara fiyatları 60 TL'yi geçecek. 10 TL'lik vergi zammı ciddi bir fiyat artışını tetikleyecek. Şirketler, sigaradan kazanç elde edebilmek için vergi artışıyla paralel hareket edip fiyatları artıracak.

6 Ekim'de Sigaralar Kaç TL'ye Satılıyor?

Winston serisinden farklı çeşitler 48-51 TL arasında değişiyor. Camel markasının bazı ürünleri 46-48 TL aralığında satılırken, Monte Carlo ve LD markaları genellikle 46 TL'de sabitlenmiş durumda. Marlboro'nun çeşitleri 49-55 TL arasında, Parliament ise 51-53 TL arasında değişiklik gösteriyor. Muratti ve Lark markalarının fiyatları ise 48-49 TL aralığında bulunuyor. Chesterfield ve L&M ise 47 TL fiyat etiketiyle tüketiciye sunuluyor.