Sigaraya zam geldi! 6 Aralık pazartesi günü itibariyle bir çok sigara ürününe zam geldi! Sigaraya gelen zamla birlikte uzun bir süre sonra gelen en büyük zam olduğu ifade ediliyor!

Sigara Zammı yok artık dedirtecek!

Sabah saatleri itibariyle bir çok market ve bakkal sigarayı tek satmaya başladı. Sigara stoklayanlar kadar gerçekten sigara getiren toptancılar hafta sonu itibariyle sigara getirmeyi durdurdu. Büyük marketlerde dahil sigara bulmak şu an için zorlaşıyor.

Sigaraya gelen zam belli oldu!

Sigaraya bu geceden itibaren gelen zam belli oldu! 6 Aralık pazartesi günü itibariyle sigaraya ne kadar zam geleceği belli oldu.

2-6 TL Sigara zammı!

2 Aralık tarihinde gelen Royal Tobacco grubu sigaralar 2 TL zamlanmıştı. Maliyet ve kur farkı nedeniyle gelen zam için bu zammın üzerinden de zam yapılacağı açıklanmıştı. 6 Aralık tarihinde itibaren sigaraya 2 ile 6 TL arasında zam gelecek ve sigaralar zamlı olacak satılacak.

Sigara zammı için ortalama olarak 3 TL zam geldi denilebilir. 2 ile 6 TL arasında gelecek zam sonrası ortalama bakılırsa 3 TL sigara fiyatları zamlanıyor.

Toplu sigara satışları yapılmaması nedeniyle sigaraya zam geldiği iddiaları gerçek oldu. Resmi duyuru bayilere gün içerisinde yapılacağı açıklandı.

Gelen zamlarla birlikte bir çok vatandaş sarma sigara konusuna gelse de sarma sigaraya da ortalam yüzde 25 zam geldiği ortaya çıktı!