Türkiye'de bir döneme damga vuran yapımlar arasında yer alan Sihirli Annem ile çıkış yapan başarılı senarist Gamze Özer vefat etti.

Müge Anlı'nın Filtresiz Görüntüsü Gündem Oldu! Müge Anlı'nın Filtresiz Görüntüsü Gündem Oldu!

Sihirli Annem dizisinin yaratıcısı ve senaristi Gamzer Özer'in bugün sabah saatlerinde vefat ettiği haberi hem televizyon dünyasını hem de severlerini yasa boğdu.

Sihirli Annem, Acemi Cadı, Dila Hanım, Hanımın Çiftliği gibi başarılı dizilerin senaristi Gamze Özer'in vefat ettiği haberini ünlü isimler sosyal medyada da üzüntü ile paylaştılar.

Acı haberin ardından üzüntüsünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dile getirenlerden en dikkat çeken ise Armağan Çağlayanın ''İnanamıyorum! Ahhhh Gamze…. Her ölüm erken ama, senin için çooook erkendi…. Yattığın yer incitmesin … #gamzeözer'' şeklindeki duygu yüklü paylaşımı oldu.

ekran-resmi-2022-06-25-11-hRYk

 GAMZE ÖZER KİMDİR?


Sihirli Annem dizisinin yaratıcısı Gamze Özer 1975 yılında İzmir'de doğmuş ve kısa süre içerisinde birçok işe attığı imza ile herkes tarafından bilinen bir isim haline gelmişti. Gamze Özer, şarkı sözü yazarı, senarist, oyuncu, yönetmen ve gazetecilik meslekleri ile tanınan önemli ve başarılı bir isim.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Özer, 1990 - 1992 yıllarında ise tiyatro oyuncusu olarak başladığı kariyerinde birçok ünlü yapıma da imza attı.

İstanbul'a 1997 yılında taşınarak hayatında bir dönüm noktasına imza atan Gamze Özer burada senaryo yazarak, kendisine gelecek olan birçok ödülün de sahibi olmayı başardı.

Gamze Özer birçok başarılı yapım sonrası 25 Haziran Cumartesi günü 47 yaşında vefat etti.

Gamze Özer - Biyografya