Siirt'te 5 büyüklüğünde korkutan deprem!

Siirt'in Kurtalan ilçesinden gelen deprem haberi korkuttu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin merkez üssünün Siirt'in Kurtalan ilçesi olduğunu ve büyüklüğünün 5 olduğunu açıkladı.

Gündem 03.12.2020 - 09:41 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Siirt'in Kurtalan ilçesinden gelen deprem haberi korkuttu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin merkez üssünün Siirt'in Kurtalan ilçesi olduğunu ve büyüklüğünün 5 olduğunu açıkladı. Yerin 20 kilometre altında meydana gelen depremin saat 08.45'te kaydedildiği aktarıldı.​Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü farklı açıkladı. Rasathaneye göre 5.1 büyüklüğüne sahip deprem, yerin 2,2 kilometre altında yaşandı. Depremin, Diyarbakır ve Şırnak gibi bölgeye yakın illerde de hissedildiği belirlendi.


Vali Hacıbektaşoğlu: "Hasar yok"


Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, bölgede yapılan incelemeler sonrası herhangi bir hasarın tespit edilmediğini kaydetti. Ekiplerin incelemelerinin devam ettiği belirtildi. Deprem sonrası Twitter'dan geçmiş olsun mesajları gelmeye başladı.
İzmir'deki deprem Türkiye'yi şoke etmişti!


İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem Türkiye'yi şoke etmişti. Depremde yıkılan binalarda 116 kişi yaşamını yitirdi. Yıkılan enkazdan çıkarılan bin 34 kişi hastanelerde tedavi altına alındı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@