''Uzun zamandır yoktum, biri demiş öldü. Şimdi de yazsınlar Kral geri döndü'' Sözü ile efsane Tofaş Şahin artık bağlantılı hale geldi. Tofaş Şahin efsanesi artık geri döndü. Mart ayında en fazla satan araba oldu.

Şimdi yazsınlar kral geri döndü! Tofaş Şahin efsanesi patlama yaptı! Mart ayında... Otomobil fiyatlarının patlamaya geçmesi sonrasında otomobilseverler hüsrana uğradı. Bu anlamda ise Tofaş Şahin satışları ise arşa çıktı. Bir devreye damgasını vuran otomobil olan Tofaş Şahin şu aralar yeniden revaçta. Malum durumu hazırda ülkemizdeki otomobil fiyatları coşmuş halde. En ucuz sıfır otomobilin fiyatı bile 200 bin TL’den başlıyor. İşin acayip yanı ikinci el otomobil sektöründe da fiyatların anlamsız duruma gelmiş olması. Şöyle ki geçen  vakitlerde 200 bin TL’ye listelenen bir Tempra sosyal medyada gündem haluna gelmişti. Nitekim başka otomobil ilanlarında da hal pek değişik değil.

Şu anda ikinci el bir otomobil alabilmek istediğinizde şayet yürüyeni düzgün, 110 bin kilometrenin altında bir vasıta istiyorsanız en az 200 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Günümüz koşullarında sıfır birikimle otomobil alabilmek ise nerdeyse imkansız. Kredi çekseniz vade koşulu kısaltıldığından dolayı aylık taksitler 3 – 4 bin TL’yi aşıyor. Tablo bu tür olunca insanlar da 90  bin TL altı ikinci el otomobillere yoğunlaşıyorlar. Bu noktada satışların arttığı birtakım modeller de mevcut. Gelen son rapor eder bilhassa son 1 ayda Tofaş Şahin modellerine olan ilginin arttığını gösteriyor. Bu modellere ilginin artmasının sebebi ise tamamıyla duygusal.

Gözden kaçırmayın

Ve Dolar 22 Liradan İşlem Görüyor! "Dolar Gördüğü Yeri Unutmaz" Demişlerdi... Ve Dolar 22 Liradan İşlem Görüyor! "Dolar Gördüğü Yeri Unutmaz" Demişlerdi...

Hali hazırda 40 bin TL altına alabileceğiniz çok çok otomobil yok. Dolayısıyla insanlar bildikleri, tamiri ucuz, parçası basit tespit edilen bir otomobili tercih etmek istiyorlar. Bu noktada da insanların aklına direkt olarak Tofaş Şahin geliyor. Hali hazırda 95 model üzeri bir Şahin’i 30 – 40 bin TL bandına satın alabiliyorsunuz. Eğer bütçeniz biraz daha çokysa yani 130 bin TL’ye kadar çıkabiliyorsanız o vakit pek çok değişik alternatife de göz atabilirsiniz.