Bir süredir simit fiyatına zam geleceği konuşuluyordu. Son gelişmelerle birlikte simit 2023 yılında kaç TL oldu? Simit satın almak artık daha da pahalı hale gelecek. Ekmekten sonra zammın adresi belirlendi. İşte 23 Ocak 2023 simit fiyatları...

Simide gelen yeni zamla birlikte, kahvaltılarından simidi eksik etmeyenler biraz hayal kırıklığı yaşayacak. Çünkü simit fiyatları ciddi oranda artıyor. Peki simit kaç TL oldu? Ankara'daki unlu mamul fiyatları, güncellendi. İşte zamlanan simit, ekmek gibi unlu mamul fiyatlarında son durum.

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!

Simit Kaç TL Zamlandı?

Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş'tan gelen açıklamada, unlu mamul üreticilerinin giderleri tek tek sıralandı. Faturalardan ürün maliyetine kadar sıralanan bu giderler neticesinde simidin  7 TL olduğu açıklandı. 

Bugünden İtibaren Simit 7 TL!

Ankara'daki simit fiyatı da 7 TL olarak bugünden (Pazartesi) itibaren güncellenmiş oldu. Savaş, açıklamasında “Pazartesi günü Ankara’da 100 gramlık simit 7 TL. Sadece Ankara’da değil Türkiye’de doğal gazın yüzde 164 zam alması, elektriğin yüzde 200 zam alması, un fiyatlarının tekrardan yüzde 20, yüzde 30 zam yemesi, susam fiyatının hareketlenmesi, kiraların artış göstermesi ve asgari ücretin yüzde 65 zam almasından dolayı Ankara simidi 7 lira olmuştur.” ifadesine yer verdi. Peki simide gelen zamdan sonra diğer unlu mamuller kaç TL olacak? Merak edilen detaylara ise yakın zaman sonra yanıt verilecek.