Simpsonlar kehanetleri bir kez daha gündemde. Özellikle yayınlanan bölümlerinde yakın gelecekteki dünyayı etkileyen olayları tahmin etmesi ile tüyler ürperten dizinin Rusya Ukrayna krizi ile ilgili kehaneti de gerçek oldu. Peki sırada ne var?

Simpsonlar dizisinin kehanetleri sık sık dünya basınında gündem oluyor. Bu defada Rusya Ukrayna krizi mi bilmesi ile gündeme gelen Simpsonlar bundan sonraki bölümlerinde yaşanacaklar da merakla Takip ediliyor. Özellikle yakın gelecekteki olayları Önceden tahmin eden dizide Rusya Ukrayna krizi de daha önce gündeme gelmişti. Rusya ve Ukrayna arasında çıkan savaş sonrasında Simpsonlar kehanetleri bir kez daha sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medya kullanıcıları “Peki Sırada ne var” sorusunu soruyor.

Simpsonlar önceden bir bilmişti

Rusya ve Ukrayna arasında başlayan gerilimin bir anda savaşa döneceğini ardından da Rusya ve Batı ülkeleri arasındaki gerilimin yükseleceğini kimse tahmin etmemişti. Ancak yakın döneme ilişkin büyük olayları tahmin eden Simpsonlar dizisinde daha önce Rusya Ukrayna krizinin de işlendiği ortaya çıktı. Uzun yıllardan beri yayınlanan ve bir çok kehaneti tutan Simpsonlar dizisinin eski bölümü olan "Simpson Tide" 1998 yılında Boris Yeltsin’in başkan olduğunu ve ilişkilerin de iyi olduğu dönemde Sovyetler Birliği'nin dönüşünü ve yeni bir soğuk savaşı öngörmüştü.

Gözden kaçırmayın

Burası da "Millet Bahçesi" Olacak Demişlerdi Yapılaşmaya Açıldı! Atatürk Havalimanı Farklı mı Olacak? Burası da "Millet Bahçesi" Olacak Demişlerdi Yapılaşmaya Açıldı! Atatürk Havalimanı Farklı mı Olacak?

simpsonlar-kehanetleri-tek-tek-gercek-oluyor-rusya-ukrayna-krizini-de-bildi-sirada-ne-var-3

Kehanetleri tüyler ürpertici

Simpsonlar dizisinin söz konusu bölümünde Homer Simpson donanmaya katılıyor ve kendini bir anda yanlışlıkla Rus denizaltısıyla çatışmaya giren bir denizaltıda buluyor. Aynen elinde Rusya'nın Birleşmiş Milletler büyükelçisinin Sovyetler Birliği'nin çöküşünün sadece planlamış bir oyun olduğunu ortaya çıkarması da işleniyor. Yine bu bölümün sonunda Berlin Duvarı yeniden yükseliyor ve Lenin tekrar hayata dönüyor. Rusya Ukrayna krizinin başlaması ile birlikte sosyal medya kullanıcıları dizinin bu bölümünden görüntüleri sosyal medyada sık sık paylaşmaya başladı. Yakın tarihte dünyayı etkileyen büyük olayları Önceden tahmin eden dizinin Rusya Ukrayna krizini de 1998 yılında bildiği iddia edildi.