Günümüze kadar yaşanan birçok skandal, savaş, salgın, politika gibi bir çok olaya tam da yaşanılan şekilde yıllar öncesinde hikayesinde yer vermesi ile hem dikkat çeken hem de korkutan animasyon dizisi Simpsonlar, yine geröekleşen yeni bir kehaneti ile gündem oldu.

Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı! Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı!

ABD'de 1989 yılından beri yayınlanan ve tüm dünyanın gözdesi olan Simpsonlar isimli animasyon dizisi özellikle 'Ebola hastalığı' ve 'Donald Trump'ın ABD Başkanlığı' ile ilgili bölümleri ile ünlenmiş ve çok önceden bu olayları öngörmesi ile kahin animasyon diye adlanırken son olarak maymun çiçeği hastalığını da önceden haber verdiği iddiası geldi.

İndy100.com'un haberine göre, Simpsonlar'ın bir bölümümde de maymun çiçeği hastalığını öngörüldü.

Simpsonlar, maymun çiçeği hastalığını tahmin etti mi?

Kehanetler ile ayrıca ünlenen Animasyon dizisinin 2005 yılında yayınlanan yedinci sezonundaki bir bölümde, Simpsonlar ailesinin haşere çocuğu Bart, bir maymunla temas etmesinin ardından grip oluyordu ki, bu bölüm Maymun Çiçeği ile sosyal medyada gündem oldu.

Bu arada dizinin yaratıcısı Matt Groening'in konu ile ilgili "En ihtimal dışı, gülünç, aptal, imkansız, asla olmayacak bir şakayı alıyoruz ve sonra hayal gücümüzün o kadar yaratıcı olmadığı ortaya çıkıyor" sözleri de ayrıca sosyal medyanın gündemi oldu.