Sınavlar ne zaman yapılacak? Sınav tarihleri belli oldu mu?

Sınavlar ne zaman yapılacak? sorusuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıt verdi? Okullarda yüz yüze yapılması planlanan sınavlar ertelendi. 

Güncel 28.04.2021 - 14:34 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Günlük vaka sayılarının patlak verdiği ve hastanelerin büyük bir baskı altında kaldığı Türkiye'de 29 Nisan Perşembe günü itibarıyla tam kapanma uygulamasına geçilmesine yönelik karar alındı. Kısmi kapanma sürecinde hatırlanacağı üzere sınava hazırlık döneminde olan 8'inci sınıf öğrencileri ve 12'nci sınıf öğrencileri ile okul öncesi öğrencileri yüz yüze eğitime devam ediyordu. Diğer sınıf düzeylerinde ise uzaktan eğitime geçilmişti. Fakat tam kapanma sürecinde tüm sınıf düzeylerinde uzaktan eğitime geçilmesine yönelik karar alındı. Normal şartlarda 3 Mayıs 2021 tarihinden itibaren okullarda yüz yüze sınavlar başlayacaktı. Fakat tam kapanmanın gelmesiyle beraber akıllar yine karıştı. Peki sınavlar ne zaman yapılacak? Okullarda sınavların yapılacağı tarihler belli oldu mu? Konuya ilişkin açıklama Millî Eğitim Bakanlığından geldi. 

"17 Mayıs'tan sonra yapılacak"

Bakanlık, "Sınavlar ne zaman yapılacak?" sorusuna yanıt verdi. Konuya ilişkin açıklamada, kabine toplantısına koronavirüsle mücadele dâhilinde alınan kararlara göre 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar bütün eğitim-öğretim kurumlarında yüz yüze eğitimin geçici süreyle durdurulduğu ve uzaktan eğitim sistemine geçildiği ifade edildi. Açıklamada, tam kapanma uygulamasının 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayacağı hatırlatılarak, okullarda 3 Mayıs Pazartesi gününden sonra gerçekleştirilecek olan yüz yüze sınavların 17 Mayıs Pazartesi gününden sonraya ertelendiği kaydedildi. 

"Bayramdan sonra yüz yüze eğitime geçilebilir"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kabine toplantısında koronavirüsle mücadele dâhilinde verilen kararları değerlendirdi. Selçuk, okullarda Ramazan Bayramı'ndan sonra yeniden yüz yüze eğitime geçilebileceğine dair bir umut doğduğunu ifade etti. Devletin bütün olanaklarıyla öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin yanında olduğunu kaydeden Selçuk, vatandaşlara sağlıklarını korumaları ve uzaktan eğitime sıkı bir şekilde tutunmaları için çağrıda bulundu.

Açık öğretim sınavları ne zaman yapılacak?

Açık öğretim okullarında üçüncü dönem sınavlarının yapılacağı tarihler belli oldu. Söz konusu sınavlar 3-7 Temmuz'da yapılacak. Açık öğretim sınavları, "Bilgi Yönetimi Sistemi" aracılığıyla online olarak düzenlenecek. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@