Manken Sinem Üretmen ötenazi yöntemini kullanarak kendi hayatına son verdirdiği iddia ediliyor . Peki Sinem Üretmen kimdir? Sinem Üretmen kaç yaşında öldü?

Sinem Üretmen hayatını kaybetti haberleri sevenlerini yasa boğdu. Uzunca zamandır kanserle mücadele eden 90'lı yıllara damgasını vuran manken, Burak Kut ve Demet Sağıroğlu'nun o dönemki kliplerinde oynamış ve çok gündeme çıkmıştı.

51 yaşında hayatını kaybeden Sinem Üretmen'in ötenazi tercih ettiği öğrenilirken, ülkemizde ötenazi işlemi uygulanıyor mu sorusu da şu sıralar gündemde. Peki Sinem Üretmen hayatını kaybetmesi ile gündeme çıkan ötenazi nedir? Ötenazi ülkemizde uygulanıyor mu? Ötrenazı nasıl oluyor? gibi soruların yanıtlarını araştırdık. 

Sinem Üretmen kimdir? 

Demet Sağıroğlu'nun 'Kınalı Bebek' ve Burak Kut'un 'Bebeğim' kliplerinde oynayan 90'^lı yılların sevilen mankeni Sinem Üretmen uzunca bir süredir mücadelesini verdiği kansere yenik düştü. Son zamanlarda ağırlaştığı ve son evreye geçtiği bilinen kanser hastalığı sebebiyle çok acı çeken Sinem Üretmen'in ötenazi istediği iddia edildi.

Evli ve 2 çocuklu olduğunu öğrendiğimiz Sinem Üretmen neden öldü?

Deniz Pulaş, "Seni hiç unutmayacağım Sinem" paylaşımı sonrasında öldüğü haberleri sanat camiasını üzdü.  Sinem Üretmen uzunca bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Atlatamayan ve son evreye giren hastalıkta metastaz yaptığı öğrenilen Sinem Üretmen'in ötenazi istediği öğrenildi. 

 Ağrılara dayanamayan Sinem Üretmen, ötenazi yaptırarak yaşamına son verdiği iddia ediliyor. 

Sinem Üretmen ötenazi mi istedi

Mert Ramazan Demir Kubilay Aka Olayı İçin Son Kez Konuştu Mert Ramazan Demir Kubilay Aka Olayı İçin Son Kez Konuştu

Acılara dayanamadı ve iyileşemeyeceği kesinleştiği haberleri sonrasında Sinem Üretmen'in ötenazi istediği ve bu şekilde yaşamına son verdiği gelen bilgiler arasında.

Sinem Üretmen kaç yaşında öldü?

1971 yılı doğumlu Sinem Üretmen 1994 yapımı 'Bir Sonbahar Hikayesi' filmi ile izleyici karşısına çıktı.  Sinem Üretmen, 1995 yılında 'Zıpçıktı', 1996'da 'Tatlı Kaçıklar', 1998 yılında ise 'Örümcek' dizilerinde rol aldı. Sinem Üretmen ayrıca Burak Kut'un 'Bebeğim' ve Demet Sağıroğlu'nun Kınalı 'Bebek' kliplerinde oynadığı dönemde çok konuşulmuştu.

Ötenazi nedir?

Ötanazi, bir kişinin veya bir hayvanın yaşamını, yaşamlarının dayanılamayacak durumda olarak algılanması sebebiyle, acısız veya çok az acıtan bir ölümcül enjeksiyon yaparak, yüksek dozda ilaç vererek veya kişiyi yaşam destek ünitesinden ayırarak sonlandırmak anlkamına gelen ötenazi işlemi ülkemizde yasal değildir.