Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a Hatay girişinde polis ve jandarmalar eşliğinde engelllendi.

Dün Hatay’a mayın döşemek için gideceğini açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında yasaklama kararı çıkarıldı.

Yaşanılan Yıkımda En Karlı Bankalar Çıktı Ve A101 de Tekne Satışı Sonrası Banka Kurma Kararı Aldı! BDDK Onay Verdi! Yaşanılan Yıkımda En Karlı Bankalar Çıktı Ve A101 de Tekne Satışı Sonrası Banka Kurma Kararı Aldı! BDDK Onay Verdi!

Bugün sabah saatlerinde Ümit Özdağ ve ekibinin şehre girilmesine izin verilmzken bir benzinlikte bekletilen ve sosyal medya hesabından açıklama yapan Özdağ “Hatay'a yoldayız. Jandarma ve polis Erzin'de yolu kesmiş. Hatay valiliği 4 gün bütün etkinlikleri iptal etmiş. Zafer Partisi'nin Hatay'a girmesini yasaklamış. 700 bin Suriyelinin yaşadığı Hatay'a Zafer Partisi giremeyecekmiş.” dedi.

Ümit Özdağ'ın Hatay'da konvoyu durduruldu, kente girişine izin verilmedi - Son Dakika

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden Hatay Valiliği’ne yazılan yazıda yasaklama kararı gerekçesi “İnternet üzerindeki sosyal medya paylaşımları ve açık kaynaklar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde, Twitter sosyal medya paylaşım sitesinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, 26 Haziran 2022 tarihinde Zafer Partisi Adana 1. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması’ndan da geri çekileceğiz. Yarın arkadaşlar Hatay’a gidiyorum. Türkiye-Suriye sınırına iktidara geldiğimizde tamamlanmak üzere ilk mayını yerleştireceğiz. Buradan da bütün dünyaya duyuruyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunduğu tespit edilmiştir.” şeklinde açıklandı.